اختصاص ۵۰ میلیارد ریال برای توسعه زیرساخت‌ های گردشگری مریوان

مریوان- معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی کردستان از تخصیص ۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای تقویت و توسعه زیرساخت‌های گردشگری و فراهم کردن زمینه ورود گردشگر به شهرستان مریوان خبر داد.
کد خبر: ۱۰۷۲۸۲۰
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۹ 19 October 2022

به گزارش تابناک کردستان به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی استان، آرمان وطن‌دوست در بازدید از پروژه‌های گردشگری شهرستان مریوان گفت: به‌منظور استفاده هر چه بهتر از ظرفیت‌های گردشگری و طبیعی این شهرستان، پروژه‌های مختلفی برای هزینه‌کرد این مبلغ در حوزه زیرساخت‌های گردشگری تعریف شد.

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان اظهار کرد: بخشی از این اعتبارات برای اجرای پروژه احداث ساختمان زائران و راهیان نور و اجرای ساختمان شهر جهانی «کلاش» در نظر گرفته شد.

وی عنوان کرد: بخشی دیگر از این اعتبار نیز برای تکمیل پیاده‌راه زریبار و اجرای زیرساخت‌های طرح اقامتگاه و موزه روستایی شاه‌نشین این شهرستان اختصاص داده شد.

وطن‌دوست با اشاره به وجود توانمندی‌های خدادادی در این شهرستان افزود: مریوان به واسطه پتانسیل‌های فرهنگی و تاریخی غنی و همچنین جاذبه‌های طبیعی منحصربه‌فرد، یکی از شهرستان‌های مهم استان در حوزه گردشگری است.

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان با تأکید بر ضرورت تقویت زیرساخت‌های مورد نیاز برای صنعت گردشگری استان یادآور شد: امید است با توسعه و بهبود زیرساخت‌های گردشگری و جذب فرصت‌های سرمایه‌گذاری بتوانیم گامی مهم در راستای ایجاد اشتغال و بهبود وضعیت اقتصادی استان برداریم.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار