رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان گفت: هنرمندان عرصه دف و نوا‌های عرفانی از سراسر کشور با اجتماع ۱۰۰۰ دف، عظمت پالنگان را در جهان به تصویر درآوردند.
کد خبر: ۱۱۶۳۴۴۴
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۳:۱۳ 20 April 2024

به گزارش تابناک کردستان، اسعد فرهادی در گفتگو با خبرنگاران، با تشکر از همه هنرمندان حاضر در این مراسم اظهار کرد: استقبال بی‌سابقه مردم ایران زمین از اجتماع بزرگ دف نوازان در روستای تاریخی پالنگان زمینه قرار گرفتن این روستا را در یونسکو به عنوان روستای جهانی گردشگری فراهم کرد.

وی با اشاره به مهمان‌نوازی و صبر و حوصله اهالی روستای پالنگان، روستا‌های اطراف و شهرستان کامیاران را در ایام برگزاری این آیین ستودنی خواند و افزود: آنچه که ما در طول برگزاری برنامه شاهد بودیم نمونه‌ای کامل از همدلی، مهمان نوازی مردمان شریف، ساعی و تلاشگری است که برای توسعه این دیار تلاش می‌کنند.

فرهادی با اشاره به تلاش و تأکید استاندار کردستان در مباحث مربوط به توسعه استان گفت: حسب دستور استاندار برای بسیج تمامی امکانات در به ثمر رسیدن موضوع ثبت پالنگان در یونسکو به عنوان روستای گردشگری تمامی متولیان امر در مدت زمان کمتر از یک ماه با یک کار تیمی و منسجم یکی از بزرگترین رویداد‌های فرهنگی و هنری کشور را رقم زدند.

وی با تأکید مجدد بر باشکوه بودن این رویداد در پالنگان که قرار است هر سال جمعه آخر فروردین ماه برگزار شود گفت: تلاش خواهیم کرد در سنوات آینده با تقویت نقاط قوت و رفع نقاظ ضعف و فراهم سازی کامل زیرساخت‌ها و امکانات در جذب این حجم عظیم مخاطب این رویداد را به عنوان یک رویداد جهانی به نام پالنگان ثبت کنیم.

فرهادی به برخی حواشی جانبی این مراسم اشاره کرد و گفت: حضور نزدیک به ۱۰۰ هزار نفرو حتی بیشترمردم از سراسر کشور در یک روستا با جغرافیای مختص و خاص بدون کوچکترین اتفاق و رخدادی نمونه‌ای بسیار ارزشمند از همدلی و همراهی مردمان ایران زمین و سطح بالای فرهنگ گردشگری است که باید به عنوان یک الگو در کشور از آن نام برد.

وی ادامه داد: با پیگیری‌های انجام شده و گفتگو با والدین کودکی از اهالی روستا که دچار حادثه شده بود، هیچگونه مشکلی برای این عزیز به وجود نیامده و امیدوارم عزیزان با مورد توجه قرار دادن عظمت خلق شده و تلاش در انعکاس آن، مسئولین و متولیان برگزاری این گونه مراسم را در رفع نواقص کمک کنند و در انعکاس اتفاقات خدای ناکرده سهوا و صرفا برای دیده شدن زحمات صورت گرفته را به چالش نکشند.

فرهادی با اشاره به عنوان کردستان به استان هنر و فرهنگ تأکید کرد: این ویژگی و شاخصه مردمان کردستان موجب توسعه و رونق استان را فراهم خواهد آورد.

وی با قدردانی مجدد از تمام کسانی که از سراسر کشور برای حضور در پالنگان رنج سفر را متحمل شدند و احیانا با سختی‌هایی هم در بخش ترافیک جاده‌ای روبرو شدند، افزود: براین باوریم آنچه که این سختی‌ها را برای مهمانان داخل استان و خارج از استان شیرین خواهد کرد خاطرات شیرینی است که از همدلی و همراهی تمامی اقوام در پالنگان به ثبت رسید.

فرهادی در پایان صبر و حوصله مردم منطقه، مهمانان، هنرمندان، مدیران، کارمندان و کارشناسان سطح استان درگیر در خلق این رویداد کم نظیر را ارزشمند دانست و یادآور شد: این نکات قطعا کمتر از ثبت جهانی پالنگان نبوده و امیدواریم این عنوان هم به زودی به عنوان به ثمر نشستن این تلاش‌ها خبر بعدی برای مردم استان و زمینه ساز توسعه استان باشد.

برچسب ها: کردستان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار