معاون خدمات شهری شهرداری سنندج گفت: در مجموع ۵۲ نقطه حادثه‌خیز و آبگیر در سطح شهر شناسایی و با برنامه‌ریزی‌ و تلاش شبانه روزی طی دو سال اخیر عملیات هدایت آب‌های سطحی و رفع مشکل در ۳۲ نقطه از این تعداد انجام و مابقی نیز در دستور کار است.
کد خبر: ۱۱۵۹۶۴۰
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۴ 19 March 2024

به گزارش تابناک کردستان، عرفان فتحی، امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران استان اظهار کرد: آبگرفتگی معابر مشکلات جدی را در زمینه تردد وسایل نقلیه و عبور و مرور شهروندان ایجاد کرده که این شهرداری نقاط بحرانی را شناسایی و عملیات هدایت آبهای سطحی در این نقاط در دستور کار قرار گرفت.

وی تصریح کرد: در این راستا طی دو سال اخیر با توجه به تاکیدات شهردار و شورای شهر احصا و شناسایی نقاط مستعد آبگرفتگی در سطح شهر به صورت ویژه در دستور کار معاونت خدمات شهری شهرداری سنندج و مناطق قرار گرفت.

معاون خدمات شهری شهرداری سنندج، افزود: با بررسی‌های صورت گرفته در مجموع ۵۲ نقطه حادثه‌خیز و آبگیر در سطح شهر شناسایی و با برنامه‌ریزی‌ و تلاش شبانه روزی طی دو سال اخیر عملیات هدایت آب‌های سطحی و رفع مشکل در ۳۲ نقطه از این تعداد انجام و مابقی نیز در دستور کار است.

شناسایی و رفع ۷ نقطه مستعد آبگرفتگی در نایسر

وی افزود: ۷ نقطه از این تعداد شامل انتهای نایسر، خیابان امام شافعی، خیابان حاجی فیضه، ورودی نایسر و... مربوط به ناحیه منفصل شهری نایسر بوده که برای مهار آبهای سطحی در این نقاط تقریبا بیش از یک‌هزار۵۰۰ متر عملیات لوله‌گذاری انجام شده است.

فتحی خاطرنشان کرد: یکی از این نقاط اصلی ورودی نایسر بود که بر اساس طراحی صورت گرفته انجام ۴۰۰ متر لوله‌گذاری برای مهار آب‌های سطحی طی ۲ فاز تعریف شده که تا کنون ۲۰۰ متر آن انجام و ۲۰۰ متر دیگر نیز همزمان با شروع فصل کاری در سال جدید انجام خواهد شد.

معاون خدمات شهری شهرداری سنندج تصریح کرد: در کنار عملیات لوله‌گذاری بیش از ۳ هزار متر جدول گذاری نیز برای رفع آب‌های سطحی در نایسر انجام گرفته است.

فتحی اذعان کرد: یکی از مهمترین نقاط رفع مشکل شده خیابان امام شافعی نایسر بود که در کنار لوله‌گذاری بیش از ۸ هزار متر آسفالت نیز انجام شده است.

دردسرهای ایجاد دسترسی‌های غیرمجاز توسط مغازه‌داران در نایسر

وی احداث دسترسی‌های غیرمجاز روی جداول مهار آب‌های سطحی توسط برخی مغازه‌داران در نایسر را از عوال اصلی در آبگرفتگی در این ناحیه منفصل شهری عنوان کرد و گفت: از مغازه‌داران عزیز ساکن در این ناحیه منفصل شهری خواستاریم از ایجاد چنین دسترسی‌های غیرمجازی که موجب ایجاد مشکل برای شهروندان و کم تاثیر شدن عملیات‌های انجام شده توسط شهرداری می‌شود اکیدا خودداری کنند.

وی افزود: خیابان حسن‌آباد، ۱۰ نقطه در بهاران، ۳ نقطه بلوار پاسداران، شهرک پیام، شهرک زاگرس، ۳ نقطه در کمربندی آبیدر، خیابان گلشن، خیابان اکباتان و ...از دیگر نقاط مستعد رفع مشکل آبگرفتگی در شهر سنندج بوده است.

معاون خدمات شهری شهرداری سنندج اذعان کرد: یکی از مهم‌ترین نقاط شناسایی شده ورودی پل بهاران و خیابان انقلاب سنندج بود که با اجرای عملیات هدایت آب‌های سطحی در این نقطه مشکل ۳۰ ساله‌ای که متاسفانه بازاریان به محض شروع بارندگی‌ها با آن درگیر می‌شدند را رفع کرد.

به گفته فتحی، در سه راه ادب نیز مشکل ۱۵ ساله آبگرفتگی با انجام ۵۰ متر لوله‌گذاری در آن رفع شد و عملیات روکش آسفالت در کل خیابان انجام گرفت.

وی اضافه کرد: با وجود بارش قابل توجه باران به واسطه اقدامات و تدابیری که در راستای هدایت آب‌های سطحی انجام گرفته کمترین مشکل آبگرفتگی را با وجود بارش‌های قابل توجه در سطح شهر داشتیم.

آماده‌باش ۲۰۰ نیروی خدمات‌ شهری در بارش‌های اخیر

معاون خدمات شهری شهرداری سنندج با بیان اینکه با وجود اجرای این اقدامات هنوز در برخی نقاط سطح شهر به ویژه در نواحی منقصل شهری با توجه به ساخت و سازهای غیرمجاز و غیره مشکلاتی داریم، گفت: شناسایی سایر نقاط و رفع مشکل آبگرفتگی در آن‌ها در دستور کار مدیریت شهری بوده و به محض شروع فصل کاری کلید خواهد خورد.

فتحی در ادامه با اشاره به آماده باش کامل نیروهای خدمات شهری شهرداری سنندج، اذعان کرد: با دستور شهردار سنندج تمام امکانات و تجهیزات مجموعه شهرداری شامل بیش از ۲۰۰ نیرو و انواع ماشین‌آلات طی شبانه روز گذشته مشغول خدمات‌رسانی به شهروندان بوده‌اند.

وی با بیان اینکه نیروهای آتش‌نشانی هم با داشتن تجهیزات خاص آمادگی لازم در قالب ۸ تیم برای کمک به نیروهای خدمات شهری مناطق را دارند، گفت: هشدارهای لازم به خانه‌هایی مسکونی غیرمجار و واحدهای مسکونی که در مسیر سیلاب قرار دارند، داده شده است.

برچسب ها: کردستان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار