۶ هزار تخت مهیای پذیرایی از مهمانان نوروزی کردستان است

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان گفت: در حال حاضر ٦ هزار تخت در مراکز اقامتی از جمله هتل‌ها، مهمانپذیرها، اقامتگاه‌های بوم‌گردی، اقامتگاه‌های سنتی و خانه مسافرها مهیای پذیرای مهمانان نوروزی است.
کد خبر: ۱۱۵۱۵۱۶
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۲ 28 January 2024

به‌گزارش تابناک کردستان، آرمان وطن‌دوست معاون گردشگری کردستان صبح امروز در جلسه کمیته اسکان، نظارت و آمار اجرایی خدمات‌سفر استان که با حضور نمایندگانی از دستگاه‌های عضو این کمیته در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: استان کردستان هرساله میزبان جمعیت کثیری از مهمانان و مسافران داخلی و خارجی است.

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری کردستان افزود: باید از هم‌اکنون برای نوروز ١٤٠٣ با تبلیغات و اطلاع‌رسانی مناسب و با استفاده حداکثری از پتانسیل‌های موجود برای استقبال از مسافران و گردشگران نوروزی تلاش کرد.

وی عنوان کرد: با توجه به تقارن ماه مبارک رمضان با تعطیلات نوروز، ضروری است تا اقدامات متناسب با این ماه برای گردشگرانی که به استان وارد می‌شوند صورت بگیرد و تمام دستگاه‌های عضو در کمیته‌های مختلف به این موضوع توجه داشته باشند.

وطن‌دوست یادآور شد: در ایام تعطیلات نوروز باید آمار و اطلاعات مربوط به گردشگران نوروزی در سطح استان روزانه توسط اعضاء به‌صورت دقیق جمع‌آوری و به استانداری و دبیرخانه ستاد ارائه شود تا بتوان براساس آن خدمات‌رسانی بهتری را ارائه دهیم.

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری کردستان با بیان اینکه مسئولیت کمیته خدمات اسکان و رفاه و آمار مسافران و گردشگران بر عهده این اداره‌کل است، بیان کرد: در حال حاضر ٦ هزار تخت در مراکز اقامتی از جمله هتل‌ها، مهمانپذیرها، اقامتگاه‌های بوم‌گردی، اقامتگاه‌های سنتی و خانه مسافر‌ها مهیا است و برنامه‌ریزی ما برای فراهم نمودن دو برابر این ظرفیت با همکاری اعضای ستاد به‌صورت موقت برای ایام تعطیلات نوروز می‌باشد.

وی گفت: بازدید‌های نظارتی از تاسیسات گردشگری و اماکن اقامتی استان ویژه نوروز ١٤٠٣ با جدیت دنبال می‌شود تا بتوانیم خدمات‌رسانی مطلوب را داشته باشیم و رضایت‌مندی گردشگران را فراهم کنیم.

وطن‌دوست همچنین بر لزوم رسیدگی به وضعیت نمازخانه‌ها و سرویس‌های بهداشتی بین‌راهی، توجه به سامان‌دهی ورودی شهر‌ها و توجه به مبلمان و خدمات شهری برای استقبال از مسافران و ایجاد فضای مناسب شهری در تعطیلات نوروز تأکید کرد و افزود: امیدواریم با همکاری دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد خدمات سفر استان، تدابیر لازم برای معرفی هرچه بیشتر ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها و همچنین استقبال و پذیرایی شایسته از مسافران و گردشگران ورودی به استان اتخاذ شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار