مدیر مخابرات منطقه کردستان گفت: تاکنون ۲۱۳ کافو نوری در نقاط مختلف استان نصب شده که نقش مهمی در ارائه خدمات کیفی و کمی VOICE و DATA به مشتریان دارد.
کد خبر: ۹۹۴۸۹۷
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۲ 19 September 2021
به گزارش تابناک کردستان، آزاد حکمت اظهار داشت: مشتریان مخابرات می‌توانند با استفاده از ظرفیت کافو نوری، از پهنای باند به مراتب بالاتر و همچنین با کیفیت بهتری نسبت به کافوی مسی خدمات ارتباطی دریافت کنند.

وی با اشاره به نقش توسعه وارتقاء کافو‌های نوری در ظرفیت وکیفیت انتقال استان افزود: در حال حاضر ۲۱۳ کافوی نوری در استان نصب و راه اندازی شده است که این آمار نسبت به چند سال گذشته از رشد ۱۵۴ درصدی برخوردار است.

حکمت افزود: در حال حاضر مشتریان مخابراتی در استان از سرویس‌های مختلف از جمله اینترنت و اینترانت اختصاصی، FTTH، PTP، PTMP و MPLS بر بستر فیبر نوری استفاده می‌کنند.

وی یادآور شد: فیبر‌های نوری دارای کیفیت و پهنای باند بالا، قابلیت اطمینان و ایمنی، مقاومت بالاتر در برابر رطوبت و انعطاف پذیرتر هستند و به همین دلیل قابلیت بهره‌برداری و استفاده از آن‌ها نسبت به سیم‌های مسی بیشتر است.

مدیر مخابرات منطقه کردستان با اشاره به اینکه در راستای عدالت اجتماعی و ارائه یکسان خدمات مخابراتی در نقاط شهری و روستایی برنامه ریزی‌های مناسبی با تشکیل کارگروه‌های متخصص صورت گرفته است خاطر نشان ساخت: این مهم از استراتژی‌های دارای اولویت شرکت مخابرات ایران و به تبع آن منطقه است.

حکمت تصریح کرد: نصب و راه اندازی کافوی نوری در نقاط مختلف استان همسو با اهداف کلان (رعایت اصل مشتری) مخابرات انجام شده است که شرایط دسترسی مشتریان به اینترنت و ارتباط مخابراتی با کیفیت‌تر را فراهم کرده است.

وی با اعلام اینکه تجهیزات مخابراتی و ارتباطی در دنیا با سرعت بسیار زیادی در حال رشد و توسعه است و امروزه اکثر کسب و کار‌ها بر بستر حوزه ICT انجام می‌شود، بیان کرد: یکی از برنامه‌های مهم مخابرات منطقه، بهینه سازی و به روز رسانی تجهیزات و زیرساخت‌های مخابراتی منطبق با آخرین فناوری‌های ارتباطی و ظرفیت‌های موجود است.

وی ضمن تشریح فعالیت‌های مخابرات به منظور توسعه زیرساخت‌ها و ارائه خدمات بهتر و تحقق اصل مشتری مداری در این حوزه بیان داشت: برای رسیدن به این مهم، بیش از پیش از توان و پتانسیل‌های موجود بهره خواهیم گرفت.
منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار