فرماندار بانه:
فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بانه با اشاره به نقش مهم کتاب در توسعه فرهنگی، گفت: حمایت شهرداری بانه از کتابحانه‌های عمومی و ترویج فرهنگ کتابخوانی قابل تقدیر است.
کد خبر: ۹۹۳۳۰۲
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۰ 12 September 2021
به گزارش تابناک کردستان، اسماعیل رستم پور در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بانه که با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان و اعضای حقیقی و حقوقی انجمن برگزار شد، اظهار کرد: شهرداری بانه در پرداخت نیم درصد به حساب انجمن بسیار خوب عمل کرده است.
وی عنوان کرد: حمایت شهرداری‌ها و شورا‌های اسلامی شهر و روستا از کتابخانه‌های عمومی می‌تواند در ترویج فرهنگ مطالعه و نهادینه سازی این فرهنگ در میان مردم بسیار موثر باشد.
رستم پور بیان با تاکید بر اینکه باید از ظرفیت دستگاه‌های فرهنگی دیگر مانند آموزش و پرورش به منظور نهادینه سازی فرهنگ مطالعه استفاده کرد، افزود: در صورت بازگشایی مدارس باید با همکاری کتابخانه‌های عمومی و آموزش و پرورش، دانش آموزان را به مطالعه بیش از پیش کتاب‌های غیر درسی علاوه بر کتاب‌های درسی سوق داد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان نیز در این جلسه بر لزوم راه اندازی کتابخانه‌های عمومی مشارکتی تاکید کرد و گفت: کتابخانه‌های مشارکتی می‌تواند سرانه فضای کتابخوانی به ویژه در روستا‌ها را افزایش دهد.
محمد مخدومی عنوان کرد: بخشداری ها، شورا‌های اسلامی و دهیاری‌ها می‌توانند نقش مهمی در راه اندازی و ایجاد کتابخانه‌های عمومی مشارکتی در همکاری با کتابخانه‌های عمومی داشته باشند.
وی با اشاره به فعالیت ۳۰ باب کتابخانه عمومی مشارکتی در استان کردستان، بیان کرد: ارتقای کمی و کیفی این نوع کتابخانه‌ها مطابق با دستورالعمل‌ها از اهداف اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان است.
مخدومی اضافه کرد: هم اکنون ۸۲ باب کتابخانه عمومی در استان فعال است که از این تعداد ۵۲ باب نهادی و بقیه مشارکتی است و بالغ بر ۲۲ هزار عضو در این کتابخانه‌ها عضویت دارند.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان در پایان با تقدیر از فرماندار بانه، اضافه کرد: حمایت مسئولان از کتابخانه‌های عمومی مایه دلگرمی متولیان این حوزه است و نقش مهمی در کمک به ارتقای سرانه مطالعه در جامعه دارد.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بانه نیز در این جلسه بیان کرد: با توجه به شیوع کرونا بیشتر تمرکز کتابخانه‌های عمومی در فضای مجازی بوده که خوشبختانه با استقبال مخاطبان مواجه شده است.
علی حیدر آقایی گفت: در دو سال گذشته اقدامات بسیار خوبی در حوزه عمرانی در کتابخانه‌های عمومی شهرستان انجام گرفته است و در آینده‌ای نزدیک و به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمفی تئاتر کتابخانه عمومی نبی اکرم تجهیز می‌شود.
وی اضافه کرد: شهرستان بانه دارای ۵ باب کتابخانه عمومی نهادی و یک باب کتابخانه عمومی مشارکتی با ۲ هزار عضو فعال است.
منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار