پاسخ وزیر ورزش درباره حمایت از بانوان فوتبال کردستان

وزیر ورزش و جوانان درباره حمایت از تیم‌های لیگ‌برتری فوتبال بانوان کردستان گفت: کار وزارت ورزش و جوانان طبق قانون تیم‌داری نیست و هدایت تیم باید با مسئولان استانی و ورود سرمایه‌گذار باشد، اما وزرات ورزش نیز حمایت می‌کند.
کد خبر: ۱۱۷۲۹۳۵
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۳ - ۱۸:۰۱ 26 June 2024

به گزارش تابناک کردستان، وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به این پرسش که چه برنامه‌ای برای ثبات تنها تیم لیگ برتر فوتبال بانون کردستان دارید که در شرایط مالی بسیار بدی قرار دارد، به خبرنگار تسنیم گفت: کار وزارت ورزش و جوانان تیم‌داری نیست.

کیومرث هاشمی افزود: دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را نیز واگذار کردیم، زیرا نه سیاست ما تیم‌داری است و نه چنین چیزی در قانون آمده است، بنابراین هدایت تیم چه بانوان و چه غیربانوان باید با خود استان باشد و سرمایه‌گذار پای کار بیاید و حمایت کند، ما نیز استقبال خواهیم کرد.

وی درباره بلاتکلیفی چندین ساله وضعیت انتخابات هیئت فوتبال کردستان گفت: بر اساس گفته استاندار و مدیرکل ورزش و جوانان کردستان قرار شده مجمع انتخابات این هیئت هر چه سریع‌تر انجام شود، در غیر این صورت با تاج رئیس فدارسیون صحبت کرده و وضعیت این هیئت را تعیین تکلیف خواهیم کرد.

به گزارش تسنیم؛ سال‌هاست که مدیران و ورزشکاران تیم‌های مختلف ورزشی کردستان از نبود اسپانسر و مشکلات مالی گلایه‌مند هستند و دلیل اصلی ناکامی خود در عرصه‌های مختلف ورزشی را نداشتن منابع مالی مناسب عنوان می‌کنند. مسئولان متولی نیز همواره کمبود اعتبارات را مطرح کرده و در این وضعیت تنها ورزشکاران هستند که آسیب می‌بینند.

تیم فوتبال بانوان استان کردستان نیز یکی از تیم‌های حاضر در لیگ برتر کشور است که ۸ بازیکن از این تیم در تیم‌ملی بازی می‌کنند، اما سال‌هاست از حمایت مسئولان استانی و سرمایه‌گذاران بی‌بهره‌اند؛ متولیان امر تنها در گفتار و سخن حامی ورزشکاران بوده و در عمل حمایت آنچنانی از فوتبال و ورزش این استان انجام نمی‌دهند به طوری‌که این تیم برای هزینه اعزام مسابقات، دست به دامن جا‌های مختلف می‌شوند.

البته نبود اسپانسر برای حمایت از گروه‌های ورزشی از جمله این تیم لیگ برتری هم یکی از مشکلات اصلی ورزش استان کردستان است که این بی‌تفاوتی ورزشکاران را رنج می‌دهد و باعث می‌شود که جوانان این دیار از رسیدن به مقام‌های قهرمانی بمانند، یا همواره حسرت وضعیت ورزش استان‌های دیگر توسعه‌یافته کشور را بخورند.

بانوان فوتبالیست کردستانی زمانی که در راه یاب ملل مریوان بازی می‌کردند به دلیل عدم تیمداری راهیاب ملل مریوان، بازیکنان و کادرفنی این تیم تحت امتیاز آذرخش تهران مجوز حضور در مسابقات را گرفتند، آذرخش تهران، اما عمر طولانی نداشت و در خلال آن فصل، تیم دوباره به کردستان بازگشت و با نام آذرخش کردستان ادامه مسابقات را سپری کرد.

یک فصل بعد، اما این تیم به وچان کردستان تغییر نام داد، در سال ۱۴۰۰ این تیم برای چندمین بار پس از تغییر اسپانسر به نام باتری زارع وارد مسابقات لیگ فوتبال بانوان کشور شد که آن هم پس از مدتی به تاریخ سپرده شد و اکنون فوتبالیست‌های کردستانی بدون اسپانسر و با نام کانی (چشمه) کردستان در لیگ برتر حضور دارند.
/تسنیم

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار