مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان، هدف اصلی برنامه‌های آموزش و پرورش را نهادینه شدن تکریم معلمان بین مردم و به ویژه دانش‌آموزان ذکر کرد و گفت: معلمان جایگاه مهمی در آگاهی جامعه دارند و همواره باید مورد تکریم باشند.
کد خبر: ۱۱۶۴۹۹۸
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۲۴ 30 April 2024

به گزارش تابناک کردستان، هاشم ناظمی جلال امروز سه‌شنبه (۱۱ اردیبهشت) در نشست با اصحاب رسانه استان کردستان که به مناسبت گرامیداشت روز معلم در استان کردستان برگزار شد، اظهار کرد: طی هفته گرامیداشت مقام معلم برنامه‌های متنوع و متعددی ندارم دیده شده که از جمله می‌توان به دیدار ۴۰ نفر از فرهنگیان استان با رهبر معظم انقلاب، تکریم و دیدار با فرهنگیان بازنشسته، غبارروبی مزار شهدا، دیدار با خانواده شهدا، برپایی میز خدمت آموزش و پرورش در شهرستان‌های استان و سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه در سراسر استان، حضور معلمان نمونه استانی در رادیو و تلویزیون، برگزاری نشست‌های پرسش و پاسخ و تقدیر از معلمان اشاره کرد.

وی، هدف اصلی برنامه‌های آموزش و پرورش را نهادینه شدن تکریم معلمان بین مردم و به ویژه دانش‌آموزان ذکر کرد و افزود: معلمان جایگاه مهمی در آگاهی جامعه دارند و همواره باید مورد تکریم باشند.

برنامه‌های گرامیداشت هفته معلم اعلام شد

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان به برنامه‌های اجرایی هفته معلم اشاره کرد و گفت: ۵۱ معلم نمونه استانی در مراسم گرامیداشت این هفته تجلیل خواهند شد.

ناظمی جلال ادامه داد: صداقت و پاکی و تلاش همه ما حاصل تلاش و کوشش معلمان است در این راستا همگان به قشر معلمان عرق و ارادت خاصی دارند.

وی افزود: تعداد کثیری از معلمان در اولین روز معلم به خدمت مقام معظم رهبری در می‌آیند لذا امروز زنگ سپاس معلم به صورت همزمان با سراسر کشور در استان برگزار شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان بیان کرد: استاد شهید مرتضی مطهری یکی از متفکرترین اندیشمندان جهان که در درک زمان، شناخت مسائل فقهی سرآمد تمام هم عصران خویش بود.

وی ادامه داد: شهید مطهری با اشراف کامل به شریعت اسلام ایمان دینی را به گونه‌ای بیان کرد که از هر جهت پاسخگوی نیاز امروز باشد.

ناظمی‌جلال اظهار کرد: یک معلم مسئول است و یک مسئول باید وظیفه‌اش را به صورت کمال به انجام برساند تا بتواند جامعه و آینده‌ای عاری از هرگونه مشکلات را پرورش دهد.

وی با اشاره به اینکه معلم ماندنی‌ترین واژه علم آموزی است، افزود: معلم استوارترین مربی برای هدایت انسان‌هاست.

وی اظهار کرد: اصلاح جامعه امروز با علم و عمل صالح محقق می‌شود و این امر نیازمند وجود معلمانی است که با سعی و تلاش شبانه‌روزی خود کسانی را تربیت می‌کنند که هر یک شجره طوبی در آینده خواهند شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان با اشاره به آغاز برنامه‌های هفته گرامیداشت مقام معلم اظهار کرد: هماهنگ با سایر نقاط کشور برنامه‌هایی را در استان پیش بینی کردیم که به همت تیم گرامیداشت مقام معلم در استان برگزار می‌شود.

وی به فرآیند شناسایی معلمان نمونه اشاره کرد و افزود: شناسایی معلمان نمونه در چهار سطح مدرسه‌ای، منطقه‌ای، استانی و کشوری انجام می‌شود که در سطح مدرسه‌ای چهار هزار و ۵۰۰ فرهنگی شناسایی شده و به مرحله منطقه‌ای راه یافتند.

ناظمی‌جلال با اشاره به راه‌یابی دو هزار نفر از معلمان به مرحله منطقه‌ای گفت: از این تعداد ۵۱ نفر به مرحله استانی راه یافتند و از این تعداد یک نفر از فرهنگیان استان به جمع ۲۰ نفر از معلمان نمونه کشوری راه یافت و در مراسم کشوری مورد تجلیل قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به روز شمار هفته معلم گفت: تجدید پیمان با رهبری، «فرزانه زمان» تقدیر از پیشکسوتان، «ایثار به توان تو» تقدیر از معلمان شهید، «پا جای پای انبیاء»، «پاک جوهران» تقدیر از معلمان ورزشکار، «آینده در دستان تو» تقدیر از معلمان پژوهشگر از اسامی روز‌های این هفته خواهد بود.

برچسب ها: کردستان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار