شمارقربانیان‌آنفولانزادرکردستان‌به9نفررسید

به گزارش تابناک کردستان، شهرام شریفی در گفت‌وگو با تسنیم با تشریح آخرین آمار و وضعیت بیماران مبتلا به آنفلوآنزا در استان اظهار کرد: متأسفانه تاکنون 227 نفر مبتلا به بیماری آنفلوآنزا به بیمارستان‌های کردستان مراجعه کرده‌ که پس از انجام آزمایشات و نمونه‌برداری، 52 نفر مبتلا به این ویروس شناسایی و بستری هستند.

وی گفت: متأسفانه 2 نفر دیگر از مبتلایان به ویروس آنفلوانزا جان خود را از دست داده و آمار جان‌باختگان این بیماری در کردستان از 7 به 9 نفر افزایش یافت.

مدیر روابط‌ عمومی دانشگاه علوم‌ پزشکی کردستان تصریح کرد: از این تعداد افراد جان‌باخته 3 نفر مربوط به شهرستان قروه، یک نفر شهرستان مریوان، یک نفر شهرستان سروآباد، یک نفر شهرستان بانه، یک نفر سنندج و 2 نفر اخیر نیز خانم 86 ساله دیواندره‌ای و یک مرد سقزی بوده است.

وی گفت: امسال شیوع ویروس آنفلوآنزا نسبت به سال گذشته بیشتر شده و از آنجایی که تا حدودی علائم آنفلوآنزا با سرماخوردگی شباهت دارد، افرادی که دچار علائم می‌شوند باید به پزشک مراجعه کنند.

شریفی با بیان اینکه در حال حاضر هیچ مشکل کمبود داروی آنفلوانزا در استان وجود ندارد، افزود: علائمی چون تب، بدن درد، سرفه‌های طولانی، ضعف و بی حالی از علائم آنفلوآنزا محسوب می‌شود و باید مبتلایان به این بیماری به هیچ وجه خوددرمانی نکرده و به سرعت به پزشک متخصص مراجعه کنند.