عوامل کاهش قیمت‌ها در بازار خودرو

به گزارش تابناک کردستان، محمدرضا منصوری با اشاره به بازداشت چند مدیر خودروسازی و برخورد با تخلفات حوزه خودرو اظهار کرد: در چند روز اخیر کاهش قیمت خودرو را شاهد بودیم و این شوکی بود که شاید بازداشت مدیران خودروسازی منجر به آن شد؛ دلالان و خیلی از مردم هم از تقاضاهایشان عقب کشیدند زیرا احساس کردند شاید در خودروسازی تغییر و تحولی رخ دهد و مدیر لایقی بیاید که بتواند با بهره‌وری بیشتر هزینه را کاهش داده و قیمت خودرو را پایین بیاورد.

وی کاهش قیمت خودرو را پاسخی به نخریدن خودرو توسط مردم دانست و گفت: این امر، عامل موثری برای کاهش قیمت خودرو است و اگر این روند ادامه یابد باز هم شاهد کاهش قیمت خواهیم بود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان این که «ورود قوه قضاییه به تخلفات خودروسازی امید را به مردم بر می‌گرداند» تصریح کرد: مبارزه با خطاها و اشتباهات، مردم را به نظام امیدوار می‌کند، زیرا در این صورت می‌دانند که اگر کسی خطایی کرده باید در تمام سطوح پاسخ‌گو باشد.

وی گفت: البته بهتر بود پیش از این اتفاقات دولت به این ماجرا ورود می‌کرد تا روزی که کسی کارش تمام شده بازداشت نشود، بهتر بود تحول در خودروسازی زودتر اتفاق می‌افتاد که منجر به بروز فساد و ورود قوه قضاییه نشود.

منصوری برخورد قضایی با تخلفات خوردوسازان را عاملی اثرگذار در اصلاح ساختار خودروسازی دانست و افزود:‌ هزینه خطا و اشتباه باید بالا برود و هر کسی به راحتی مسئولیت قبول نکند؛ افراد هم باید تاوان تصمیمات خود و اشتباهات زیر مجموعه‌شان را بدهند؛ طبیعی است مدیر ارشد یک مجموعه اولین کسی است که باید پاسخگوی ضرر و زیان و هزینه‌ها و بدهی‌های مجموعه‌های خود باشد.

تابناک