دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی:
قیمت مواد غذایی ۲۵ درصد حباب دارد

به گزارش تابناک کردستان، قاسمعلی حسنی در ارتباط با قیمت کالاهای مصرفی مردم در ایام محرم و صفر اظهار کرد: قیمت روغن حداقل تا پایان ماه محرم تغییر نخواهد داشت، انواع آن به نرخ سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان به فروش می‌رسد.

وی گفت: قیمت حبوبات نیز در روزهای اخیر رو به سقوط بوده و تا به امروز ۱۰ درصد کاهش یافته است و پیش‌بینی می‌شود قیمت این محصولات با توجه به فصل برداشت از هفته آینده دوباره کاهش یابد.

دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی تصریح کرد: قیمت برنج خارجی نیز تغییری نداشته و به قیمت مصوب و در محدوده 7 هزار تومان به فروش می‌رسد.

وی گفت: قیمت مصوب هر کیلوگرم شکر نیز ۳۴۰۰ تومان است اما این محصول به صورت مستقیم توسط فروشگاه‌های زنجیره‌ای به فروش می‌رسد و بنکداران نقشی در آن ندارند.

حسنی افزود: مغازه‌ها و انبارها مملو از کالاهای اساسی و مواد غذایی است اما میزان خرید مردم کاهش یافته و بازار با رکود همراه است.

وی اظهار کرد: قیمت کالاهای اساسی مواد غذایی مردم در ماه‌های پایانی سال گذشته و سال جاری به شکل غیرواقعی و هیجانی بالا رفته و پیش بینی می‌شود که قیمت این محصولات حدود 25 درصد کاهش یابد.

تابناک