جای آن است که خون موج زند در دل لعل
کارگران بازارچه‌های مرزی کردستان غرق در مشکلات؛ مدیرکل کار در جشنواره انار!

به گزارش تابناک کردستان، شاکر ابراهیمی، رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان کردستان، دیروز در گفت‌وگو با خبرگزاری کار ایران از وضعیت نامناسب کارگران شاغل در بازارچه‌های مرزی کردستان خبر داد.

«وی گفت: تعدادی از این کارگران که در دو بازارچه مرزی بانه و مریوان مشغول به کار هستند، بیمه ندارند و از دستمزد مناسب نیز بی‌بهره‌اند.

رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان کردستان تصریح کرد: برخی از کارفرماها، دستمزد کارگران خود را «سلیقه‌ای» پرداخت می‌کنند؛ به عبارتی حداقل مزد قانون کار رعایت نمی‌شود و هرچقدر که بخواهند به کارگر می‌پردازند، علاوه بر آن، این کارگران از حق تعطیلات قانونی نیز بی‌بهره‌اند.

وی مشکل را از «کمبود نظارت» دانست و گفت: بر اجرای قانون کار و بحث دستمزد، نظارت کافی صورت نمی‌گیرد؛ قرار است برای رسیدگی به مشکلات این کارگران به بازارچه‌های مرزی برویم و اطلاعات مشخصی از وضعیت شغلی آنها جمع‌آوری کنیم و بعد از آن، مراتب را از طریق مقامات مسئول پیگیری خواهیم کرد.

ابراهیمی افزود: تعدادی از کارگران باربرِ شاغل در این بازارچه‌ها از وضعیت شغلی خود ناراضی هستند و خواستار رسیدگی مسئولان و تغییر شرایط هستند».

بنا بر تطویل این نوشتار نیست؛ با مروری بر آنچه در مطلع این نوشتار بازنشر شد بی‌اختیار به دنبال نام و نشان مدیری گشتم که متولی حوزه کار این استان و مشکلات کارگران بی‌پناه است؛ یک روز از تاریخ را که به عقب ورق زدم او را در جشنواره یافتم؛ جشنواره انار هورامان!

هیچ چیزی برای گفتن وجود ندارد؛ تنها یک نگرانی می‌ماند! یکی از همین روزها، تصاویر این مدیر در کنار کارگران بازارچه‌های مرزی، کل فضای مجازی استان را تسخیر کند و در این میان قلم به مزدی هم بنویسد همه مشکلات کارگران شاغل در بازارچه‌های مرزی کردستان حل شد!