مگر قرار نبود تا پایان سال 95 از ورود «هرگونه» فاضلاب به داخل زریبار جلوگیری ‌شود؟
بی‌اعتنایی استاندار کردستان به حافظه مردم‌! + تصویر

استاندار کردستان همین تیرماه امسال بود که وعده داد «تا پایان سال 95 از ورود هرگونه فاضلاب به داخل دریاچه زریبار جلوگیری می‌شود؛ حالا که تنها 7 ماه از آن وعده گذشته، «زاهدی» بی‌اعتنا به وعده قبلی‌اش دیروز گفته، مشکل ورود فاضلاب به زریبار سال آینده حل می‌شود!

به گزارش تابناک کردستان، آنطور که خبرگزاری دولتی ایسنا 26 تیرماه 95 گزارش داده، استاندار کردستان در چهارمین جلسه ستاد نجات‌بخشی دریاچه زریبار مریوان در محل فرمانداری مریوان گفته بود: «تا پایان سال 95 تمامی شبکه انتقال فاضلاب شهری و روستایی حاشیه دریاچه زریبار ساماندهی شده و از ورود هرگونه فاضلاب به داخل دریاچه زریبار جلوگیری می‌شود».

بی‌اعتنایی استاندار کردستان به حافظه مردم‌!+تصویر

اما همین خبرگزاری دولتی دیروز در خبری از جلسه ستاد نجات‌بخشی زریبار که باز هم در فرمانداری مریوان برگزار شده از قول استاندار کردستان نوشته است: «در گذشته فاضلاب 10 روستا به دریاچه زریبار وارد می‌شد که مشکل 7 روستا تاکنون حل شده و 3 روستای دیگر باقی مانده است که با جذب اعتبار در سال آینده این مشکل حل خواهد شد».

بی‌اعتنایی استاندار کردستان به حافظه مردم‌!+تصویر

آنچه استاندار کردستان درباره ساماندهی فاضلاب ورودی به زریبار وعده داده بود متأسفانه به مانند برخی دیگر از وعده‌هایش به مردم کردستان محقق نشد؛ تأسف‌بارتر آنکه زاهدی به جای عذرخواهی از مردم و بازخواست کسانی که تلاش لازم را برای تحقق وعده وی به عمل نیاورده‌اند بی‌اعتنایی به حافظه مردم را برگزید و بعید نیست با این کار به تردیدها درباره تحقق سایر وعده‌هایش در کردستان دامن زده باشد.

لازم به یادآوری است، تأسف از عدم عذرخواهی استاندار کردستان به آن دلیل مطرح شد که وی در هشتمین جلسه شورای اداری استان در سال 94 گفته بود: «دولت به حکم راستگویی اگر نتواند یکی از وعده‌هایش به مردم کردستان را عملیاتی کند از مردم عذرخواهی خواهد کرد».