گر سنگ از این حدیث بنالد عجب مدار
«میقانی» نیروهایش را به همان‌شیوه بکارگیری‌ خودش «تأمین» می‌کند؟

فردی که شیوه بکارگیری وی در استانداری کردستان بارها مورد پرسش‌های بی‌پاسخ قرار گرفته پس از اعلام پوست کلفتی‌اش در برابر انتقادها حالا دیگر دم از تأمین نیرو برای دولت می‌زند؛ هرکه خواهد گو بیا و هرچه خواهد گو بگو؛ انگار نه انگار که رئیس این دولت یک حقوق‌دان است!

به گزارش تابناک کردستان، «عبدالرضا میقانی» جوانی از دیار اراک است که استاندار استانش در دوره اصلاحات، با روی کار آمدن دولت «تدبیر» و فراهم شدن فرصتی برای یک دوره دیگر از زمامداری برای وی، این جوان را فرسنگ‌ها دور از سرزمین مادری، عزیز مردمی کرد و شاهین اقبال را بر شانه‌هایش نشاند.

کم نیستند کسانی که در کردستان این کارگزار دولت یازدهم را به نام «جوان بیکار اراکی» می‌شناسند؛ البته وی در جواب‌شان اخیراً گفته پوست کلفت‌تر از آن است که به این طعنه‌ها از صحنه به در رود (نقل به مضمون)؛ راست می‌گوید، ولی خوب بود می‌گفت فکر می‌کند پوست کلفت است! یادمان باشد خیلی‌ها هم پیش از او فکر می‌کردند پوست‌شان کلفت است، هم خودشان گنده‌تر از «میقانی» بودند و هم خط قرمز کسی بودند که جایگاهش با پشتیبان این روزهای جناب «میقانی» قابل قیاس نیست و حالا آب خنک می‌خورند، بماند.

بکارگیری «عبدالرضا میقانی» در سمت سرپرست حوزه استاندار کردستان بدون داشتن حتی یک روز سابقه کار دولتی ـ معاون توسعه منابع استاندار کردستان دوباره بخواند: «حتی یک روز سابقه کار دولتی» ـ (خود میقانی اخیراً و با صراحت به این موضوع اعتراف کرده است) و بدون گذراندن آزمون استخدامی و همه مراحل پر پیچ و خمی که شهروندی معمولی برای یک استخدام ساده دولتی باید طی کند، موضوعی پرسش‌برانگیز است؛ حالا این پرسش را اگر هیچ‌کس هم تا قیامت پاسخ ندهد بر اصل موضوع خدشه‌ای وارد نخواهد شد.

درباره این «جوان اراکی»، گفتنی فراوان است که باید به وقتش مطرح کرد، اما نکته‌ای که فعلاً نمی‌توان بی‌اعتنا از کنار آن عبور کرد سخنان اخیر وی در همایش فرمانداران و بخشداران استان است که پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کردستان منعکس کرده است.

وی در این همایش بر لزوم تامین نیروی انسانی مورد نیاز مسئولین روابط عمومی فرمانداری‌ها و بخشداری‌های استان تأکید کرده و از برطرف کردن این کمبود، آن هم «بزودی»! سخن به میان آورده است!

«محتسب شیخ شد و ...»؛ جناب «میقانی» انگار بکارگیری غیرمعمول خود در بدنه دولت را به کلی فراموش کرده و همانطور بکارگیری غیرقانونی و بدون برگزاری آزمون چندین نفر به عنوان نیروی حوزه اطلاع‌رسانی استانداری کردستان در دولت یازدهم را! او حالا دیگر ابایی ندارد که از استخدام‌هایی دیگر سخن به میان بیاورد، به همان شیوه‌ای که راهش را خود در کردستان پیمود یا چیزی مشابه آن!

باید منتظر ماند و دید در این فقره، نظر کریمانه جوان خوش‌اقبال دیار اراک به کدام سو می‌چرخد و قرار است دولتمردان «آقای حقوق‌دان» در کردستان «بزودی» و برای چندمین بار، به کدام بند از قانون مدیریت خدمات کشوری بی‌اعتنایی کنند!