مدیر مورد اعتماد دولت‌های «مهرورز» و «تدبیر»، همچنان از آینده می‌گوید
تبدیل آرزوهای معاون عمرانی استاندار کردستان به خبر

معاون عمرانی استاندار کردستان که از معدود مدیران بازمانده دولت «مهرورز» در دولت «تدبیر» هم هست انگار متوجه گذر زمان نیست و بدون توجه به مدت باقی مانده از عمر دولت یازدهم همچنان بر «باید»گویی که علی‌القاعده شعار روزهای آغاز به کار یک دولت است اصرار می‌ورزد!

به گزارش تابناک کردستان، شمار جلساتی که مدیران ارشد دولت یازدهم در کردستان بدون حضور رسانه‌های مستقل برگزار کرده‌اند از شمار خارج شده است؛ یکی از آخرین جلساتی که ظاهراً به این شیوه برگزار شده «جلسه ساماندهی دستفروشان شهر سنندج» بود که خبر آن در پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری منتشر شد.

در این به اصطلاح خبر 8 پاراگرافی که اظهارات معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان را منعکس کرده، این مدیر که از قضا افتخار مدیریت در سطوح بالای دولت‌های نهم، دهم و یازدهم را در کارنامه کاری خود دارد، 7 بار از کلمه «باید» استفاده کرده است.

حال اگر «باید»گویی از جانب مدیران در هر دولت را شعارگویی قلمداد کنیم می‌توان گفت مدیران هر دولتی در ماه‌های ابتدایی شروع به کار آن دولت، ارائه شعارهایی را در دستور کار قرار داده و با این کار به نوعی برنامه‌های خود را برای اجرایی کردن در اختیار عموم قرار می‌دهند.

اما اگر تنها چند ماه مانده به پایان عمر یک دولت، مدیری همچنان بر بکارگیری عبارات شعارگونه اصرار بورزد با عرض پوزش می‌توان، هم در توانایی و هم در صداقت وی با مردم تردید کرد.

تبدیل آرزوهای معاون عمرانی استاندار کردستان به خبر

اگرچه نگارنده آنچه را معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان مطرح فرموده چیزی جز «آرزوهای این مدیر که به خبر تبدیل شده‌اند»، نمی‌داند اما ممکن است مردم نظر دیگری داشته باشند و بخواهند با طرح سؤال زیر از نماینده عالی دولت یازدهم در کردستان موضوع را روشن کنند.

جناب آقای استاندار! جنابعالی که عملکرد این مدیر در حوزه عمران دولت دهم را پسندیدید و وی را در سمتش ابقا کردید چرا در همین مواردی که تنها محدود به یک حوزه کوچک می‌شود و اتفاقاً خود آقای معاون هم آدرس را داده عملکردش را با چند پرسش روشن و ساده زیر ارزیابی نمی‌کنید؟

* اگر «باید این مسئله را حل و فصل کرد»، چه کسی مسئول انجام این کار است و چرا تاکنون به وظیفه خود عمل نکرده است؟

* اگر «باید مواد قانونی مرتبط با این موضوع را اجرا کرد»، چه کسی مسئول اجرای این مواد است و چرا تاکنون در انجام وظیفه کوتاهی کرده است؟

* اگر «همه باید کمک کنند تا شهرداری کار خود را به درستی انجام دهد»، چه کسی متولی فراهم کردن زمینه این کار بوده و چرا تاکنون اقدام نکرده است؟

* اگر «باید زمینه‌ای فراهم شود که این اقتصاد در سطح شهر فعالیت خود را انجام بدهد»، چرا تاکنون این امر محقق نشده و چه اتفاقی باید بیافتد تا مسئول انجام این کار دست به اقدام بزند؟

* اگر «باید ساختار شهر مطالعه ... شود»، مسئول انجام این مطالعه کیست و چرا کاری را که وظیفه‌اش بوده تا به حال انجام نداده است؟

* اگر «باید مرحله به مرحله پیش رفت»، مسئول برنامه‌ریزی برای این کار کیست و دلیل پس‌رفت در این حوزه که همه مردم شاهد آن هستند کدام مسئول و کدام دستگاه است؟

* و سرانجام اگر «جلسات ساماندهی دستفروشان باید به صورت شهرستانی برگزار شود»، این کار چرا تاکنون انجام نشده و چه زمانی قرار است در این ارتباط کاری انجام شود؟

با همه این تفاصیل، اینکه استاندار کردستان اصولاً به طرح این سؤالات از معاون هماهنگی امور عمرانی خود دست بزند امری بعید است؛ تازه اگر چنین اتفاقی بیافتد و «زاهدی» احیاناً به این نتیجه برسد که معاونش در انجام وظیفه ناموفق بوده در فرصت باقیمانده تا پایان عمر دولت یازدهم امکانی برای تغییر در جهت اصلاح متصور نیست.