معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: بر اساس جدیدترین رنگ بندی کرونا در کشور، این استان همچنان در وضعیت قرمز بوده و تنها سروآباد نارنجی است.
کد خبر: ۹۹۲۹۲۹
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۱ 11 September 2021
به گزارش تابناک کردستان، دکتر ابراهیم قادری اظهار داشت: با وجود اینکه وضعیت کرونایی اغلب استان‌های کشور، رو به بهبودی و از حالت قرمز خارج شده است، اما وضعیت کردستان بدتر از قبل شده و حالا تمام شهرستان‌های استان به غیر از سروآباد در وضعیت قرمز قرار دارند.

وی اضافه کرد: وضعیت شهرستان‌های سنندج، قروه، کامیاران و سقز بسیار بدتر ار دیگر مناطق بوده و به رنگ قرمز تیره درآمده است.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به طولانی بودن موج پنجم کرونا در استان، آن را ناشی از گردش ویروس و خطر بالای آن دانست و افزود: در حال حاضر ظرفیت بیمارستان‌های استان پر شده و به غیر از بستری در بیمارستان‌ها روزانه ۲۰۰ نفر هم بستری موقت داریم.

دکتر قادری تاکید کرد: با تداوم روند فعلی قطعا مرگ و میر هم روندی افزایشی دارد و این وضعیتی است که در اثر رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی به وجود آمده است.

وی با تاکید بر اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی کاری ساده است، گفت: شهروندان باید میزان تماس فیزیکی را کم کرده و تماس غیرضروری را کاهش داده و در فضای سربسته که ازدحام بیشتر است حضور نیابند و در صورتی که برای انجام امور خود ناچار به تماس فیزیکی هستند، حتما از ماسک استفاده کرده و فاصله یک و نیم متری را رعایت کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان یادآور شد: سرایت پذیری بالای بیماری در موج پنجم و رعایت نکردن پروتکل‌ها ۲ عامل مهمی است که باعث شده تا کرونا در استان همچنان ادامه داشته باشد در حالیکه در موج‌های قبلی مردم و مسوولان پای کار بودند.

قادری با بیان اینکه ۱۸ مرکز تجمیعی واکسیناسیون در استان فعال است، اظهار داشت: روزانه ۱۵ هزار دُز واکسن در استان تزریق می‌شود که این ظرفیت در صورت تامین واکسن تا تا ۲۵ هزار نفر در روز هم قابل افزایش است.

وی با بیان اینکه این مراکز بر اساس ثبت نام در سامانه سلامت کار می‌کنند، از شهروندان خواست پیش از مراجعه به مراکز واکسیناسیون حتما در این سامانه ثبت نام کنند.
منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار