رئیس کل دادگستری استان کردستان تاکید کرد:
حجت الاسلام و المسلمین سیدحسین حسینی در دیدار با رئیس حوزه قضایی و قضات دادگستری شهرستان مریوان بر ضرورت مختومه نمودن پرونده‌های معوق این حوزه قضایی تاکید کرد و افزود: خوشبختانه در هشت ماه اخیر ۱۲ درصد از شعب با موجودی نامتعارف دادگستری استان کاهش یافته است و این موضوع باید با جدیت بیشتری ادامه یابد.
کد خبر: ۹۸۱۶۵۶
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۵ 27 July 2021
به گزارش تابناک کردستان و به نقل از روابط عمومی دادگستری استان کردستان، رئیس کل دادگستری استان کردستان به همراه معاون فناوری اطلاعات و برنامه ریزی دادگستری استان ضمن سرکشی از حوزه قضایی شهرستان مریوان، با رئیس دادگستری و قضات این شهرستان دیدار نمود.
در ابتدای این جلسه حجت الاسلام و المسلمین حسینی ضمن تبریک اعیاد سعید قربان و غدیر به تمامی مسلمین جهان، اظهار داشت: یکی از مشکلات عمده دادگستری استان کردستان حجم بالای موجودی پرونده‌ها و وجود شعب با موجودی نامتعارف می‌باشد که خوشبختانه با تلاش‌های جهادی و انقلابی قضات و کارکنان استان، ۱۲ درصد از شعب با موجودی نامتعارف کاهش یافته است.
رئیس کل دادگستری استان کردستان خطاب به قضات دادگستری مریوان ضمن تاکید جدی بر لزوم رسیدگی به درخواست‌های مردمی در خصوص تسریع در به نتیجه رساندن پرونده‌های قضایی، اظهار داشت: ما در هر جایگاهی در وهله اول نسبت به خدای متعال و سپس نسبت به مردم باید پاسخگو باشیم و هیچگونه تاخیری در رسیدگی به امور مردم پذیرفتنی نیست.
حجت الاسلام و المسلمین حسینی حس بندگی و خدامحوری را از مهمترین اصول کاری قضات ذکر کرد و افزود: کار در دادگستری میدان جهاد است و باید با برنامه ریزی منسجم و دقیق، کیفیت و کمیت را رعایت نموده و با خلوص نیت پرونده‌های مانده را هر چه سریعتر تعیین تکلیف نمایید.
وی در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم استفاده از ظرفیت شورا‌های حل اختلاف در کاهش حجم ورودی پرونده‌ها به دادگستری مریوان تاکید کرد و افزود: در راستای حبس زدایی باید به مجازات‌های جایگزین حبس توجه بیشتری شود و در برخورد با بر هم زنندگان امنیت و آسایش مردم با قاطعیت تمام برخورد شود.
رئیس کل دادگستری استان کردستان در پایان اظهار داشت: با توجه به ابلاغ طرح کاهش موجودی شعب نامتعارف در مدت حداکثر شش ماه به تمامی حوزه‌های قضایی استان، لازم است همکاران محترم قضایی و اداری با جدیت و تلاش مضاعف در راستای تحقق اهداف و اجرایی شدن طرح مذکور در مهلت مقرر اقدام نمایند.
در ادامه این جلسه رئیس دادگستری و قضات دادگستری مریوان به ارائه نقطه نظرات خود در زمینه مسائل مختلف پرداختند.
منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین