آزاد حکمت:
مدیر مخابرات منطقه کردستان گفت: تاکنون ۵۰۹ سایت bts تلفن همراه و ۲۱ ریپیتر(تکرارگر) در نقاط مختلف استان نصب و راه‌اندازی شده است.
کد خبر: ۹۸۱۳۹۲
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۰ 26 July 2021
به گزارش تابناک کردستان و به نقل از خبرگزاری ایرنا کردستان، دکتر آزاد حکمت با بیان اینکه تکرارگر یا ریپیتر (Repeater) دستگاه کوچکی است که سیگنال‌های الکتریکی، بی‌سیم یا نوری دریافتی از دیگر تجهیزات شبکه را تقویت می‌کند و بازمی‌فرستد. اظهار داشت: از سال گذشته تا کنون تعداد ۳۵ سایت جدید تلفن همراه در استان نصب و راه اندازی شده است.

وی با اشاره به اینکه که در سال ۱۳۹۲ یک میلیون و ۹۰ هزار و ۲۲۲ مشترک همراه اول در استان وجود داشت، افزود: این رقم در حال حاضر بیش از ۲ میلیون و ۳۵۹ هزار و ۶۸۰ مورد است.

مدیر مخابرات منطقه کردستان اضافه کرد: تعداد ۲۸۴ هزار و ۳۶۷ شماره تلفن همراه دائمی و ۲ میلیون و ۷۵ هزار و ۳۱۳ مورد آن با ضریب نفوذ ۱۴۰ درصد اعتباری هستند.

حکمت ضمن اعلام رشد ۹۶ درصدی ضریب نفوذ تلفن همراه در استان نسبت به ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید، یادآور شد: این آمار هم اکنون به ۱۴۱ درصد رسیده است.

وی با اشاره به رشد ۱۰۰ درصدی میزان ارتقا، نصب و راه اندازی سایت‌های دارای تکنولوژی ۳ G و G ۴ نسبت به چند سال اخیر، ادامه داد: هم اکنون مشتریان همراه اول دراستان نیز ازمزایای تعداد ۳۹۰ سایت دارای تکنولوژی ۳ G و ۵۶۸ سایت دارای تکنولوژی ۴ G در استان بهره می‌برند.

مدیر مخابرات منطقه کردستان یادآور شد: در چند سال اخیر پروژه‌های مختلفی در این راستا بر اساس استاندارد‌های جهانی در سطح استان اجرا شده است که نتیجه آن افزایش تعداد چشمگیر مشتریان تلفن همراه اول در کردستان است.
منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین