مدیر جهاد کشاورزی بیجار گفت: امسال در مجموع ۲۳۴ هزار هکتار از مزارع گندم و جو در این شهرستان علیه آفت‌ سن و علف هرز سمپاشی شد.
کد خبر: ۹۷۵۳۱۵
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۲ 01 July 2021
به گزارش تابناک کردستان و به نقل از خبرگزاری ایرنا کردستان، پیمان قمری ایرنا اظهارداشت: امسال ۵۹ هزار هکتار سمپاشی علیه سن مادر، ۱۲۲ هزار هکتار سمپاشی علیه پوره سن، ۲۱ هزار هکتار مبارزه با علف هرز و ۳۲ هزار هکتار نیز بصورت محلول پاشی علیه آفت‌های بخش کشاورزی سمپاشی شد.

وی افزود: با توجه به اینکه بهترین زمان مبارزه با این آفت زمانی است که سن مادر تخم گذاری نکرده است، کشاورزانی که در این مدت اقدام به سمپاشی کرده اند خسارت کمتری دیده و پوره سن در مزارع آن‌ها کمتر دیده شده است.

مدیر جهاد کشاورزی بیجار گفت: در سال زراعی جاری به دلیل بارندگی کم، خشکسالی بی سابقه و پوشش گیاهی ضعیف مراتع، شاهد طغیان آفت سن در اکثر مزارع گندم و جو شهرستان بودیم.

وی اضافه کرد: تعداد ۴۵۰ دستگاه کمباین، یک هزار و ۸۴۵ دستگاه سمپاش تانکر با شیلنگ و لانس، یک هزار و ۹۷۰ دستگاه بذرکار غلات، ۱۷۰ دستگاه ادوات کم خاکورزی، ۱۱۱۰ دستگاه کودپاش شیمیایی و سایر ادوات کشاورزی در بخش کشاورزی بیجار فعالیت دارند.
منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین