مدیر گروه آموزش و ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: از هفته گذشته تاکنون سه هزار و ۴۰۵ تست کرونا در قالب طرح شهید سلیمانی در استان از افراد دارای علائم صورت گرفته که از این تعداد تست ۶۷۷ نفر مثبت اعلام شده است.
کد خبر: ۹۵۱۸۵۶
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۸ 30 March 2021
به گزارش تابناک کردستان و به نقل از خبرگزاری ایرنا کردستان، حسین محمودی اظهار داشت: یک هزار و ۳۰۴ تیم شامل مراقبین سلامت، بهورزان و نیرو‌های بسیجی در تعطیلات نوروز در قالب طرح شهید سلیمانی، نسبت به بیماریابی، انجام تست و ردیابی موارد در تماس با بیماران مبتلا به کرونا اقدام کرده اند.

وی با اشاره به تشدید فعالیت تیم‌های رهگیری طرح شهید سلیمانی در ایام نوروز افزود: این طرح دستاورد‌های عظیمی در حوزه شناسایی سریع افراد ناقل و مبتلا به کرونا داشته و تا حدود زیادی موفق شده از شیوع بیشتر بیماری جلوگیری کند.

مدیر گروه آموزش و ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: تیم‌های چهارگانه رهگیری، مراقبتی، حمایتی و نظارتی به صورت فعال در اجرای برنامه غربالگری در قالب طرح شهید سلیمانی با تمام توان با حضور در سطح شهر و محلات استان، بیماریابی، انجام تست و ردیابی موارد در تماس با بیماران مبتلا به کرونا را انجام می‌دهند.

محمودی اضافه کرد: در مدت یادشده تاکنون ۳۵ نفر در منزل تحت مراقبت درمانی و حمایتی از لحاظ بیماری کرونا در قالب طرح مذکور قرار گرفته‌اند.

وی با اشاره به ضرورت مراجعه شهروندان در صورت داشتن علائم سرماخوردگی، تب و لرز، گلودرد و سردرد به مراکز خدمات جامع سلامت و یا پایگاه‌های بهداشتی سلامت جهت انجام تست افزود: همچنان باید شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت و از حضور در دورهمی‌های خانوادگی و دوستانه خودداری شود.

مدیر گروه آموزش و ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه از ابتدای این طرح تاکنون تیم‌های مذکور به یک هزار و ۷۶۲ خانواده سالم در سطح استان از لحاظ رعایت پروتکل‌های بهداشتی آموزش‌های لازم را ارائه داده‌اند، اضافه کرد: به ۵۱۶ خانواده افراد بیمار مبتلا به کووید ۱۹ آموزش داده شده است.

محمودی با بیان اینکه طرح تشدید تا ۱۸فروردین ماه ادامه دارد، گفت: از شهروندان فهیم و حامی مدافعان سلامت تقاضا داریم در ایام تعطیلات نوروز ضمن پرهیز از سفر‌های غیرضروری، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را همواره مدنظر داشته باشند چرا که سهل‌انگاری‌ها باعث اوج گرفتن دوباره شیوع کرونا در جامعه خواهد شد.
منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار