معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: روزانه از ۵۰۰ تا ۷۰۰ نفر در استان تست کرونا انجام می‌شود که برابر با تعداد آزمایش‌های روزهای اوج‌گیری ویروس به منظور شناسایی زودهنگام بیماران مبتلا است.
کد خبر: ۹۴۳۷۹۸
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۲ 25 February 2021
به گزارش تابناک کردستان و به نقل از خبرگزاری ایرنا کردستان، دکتر ابراهیم قادری اظهار داشت: در حال حاضر وضعیت باثباتی از لحاظ ابتلا به کرونا در استان داریم هرچند در برخی روز‌ها افزایش‌هایی را در زمینه تعداد بیماران جدید شناسایی شده، شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه از مجموع تست‌های روزانه انجام شده کمتر از ۱۰ درصد آن مثبت است، افزود: این میزان نشان دهنده مطلوب بودن وضعیت استان است، ولی نگرانی سیستم بهداشت و درمان از خوشه‌هایی از بیماری است که در برخی هفته‌ها اوج یافته و باید شناسایی شود چرا که در صورت خاموش بودن، گردش ویروس ادامه خواهد داشت.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، به پیش‌بینی‌های قبلی در زمینه افزایش معنادار بیماری در اواخر بهمن و اوایل اسفند اشاره و تاکید کرد: در این مدت افزایش معناداری نداشتیم، ولی این به منزله این نیست که خطری استان را تهددی نمی‌کند و با درگیری اقلیم کردستان عراق و کرمانشاه که مردم استان مراوداتی را با این مناطق دارند، احتماع شیوع ویروس جهش در استان را قوت داده است.

قادری با تاکید بر اینکه ادارات و نهاد‌های استان هیچ بهانه‌ای نباید برای رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی داشته باشند، اضافه کرد: مراقبت از سرای سالمندان و افراد مسن بیش از گذشته اهمیت دارد چرا که نوع جهش یافته ویروس کرونا، از نظر سرایت‌پذیری و علائم، بسیار شدیدتر عمل می‌کند.

وی افزود: از نظر میزان کشندگی این ویروس شدت زیادی ندارد، اما از آنجا که علائم شدیدتری از خود نشان می‌دهد، احتمال افزایش مرگ و میر دور از انتظار نیست.
منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار