مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان کردستان خبر داد؛
مدیرعامل شرکت آبفا کردستان گفت: مشترکانی که در ماه کمتر از ۵ مترمکعب (۵ هزار لیتر) آب مصرف نمایند از مزایای طرح آب امید بهره‌مند و قبض آب بهای آن‌ها رایگان خواهد شد.
کد خبر: ۹۴۳۶۴۳
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۵ 24 February 2021
به گزارش تابناک کردستان و به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کردستان، مهندس محمدحسین محمدی اظهار کرد: در راستای اعطای خدمات هرچه بیشتر و بهتر به مشترکین، اجرای طرح ((آب امید)) در دستور کار وزارت نیرو قرار گرفت که این طرح در کردستان هم از ابتدای دی ماه سالجاری اجرایی شده است.
وی با اشاره به اینکه الگوی مصرف آب به ازای هر خانواده ماهیانه ۱۵ مترمکعب است، عنوان کرد: مشترکین بر اساس میزان مصرف به چهار دسته کم مصرف (مشمول طرح آب امید)، خوش مصرف، پرمصرف و بدمصرف دسته بندی شده‌اند.
مدیرعامل آبفا کردستان افزود: در همین راستا و بر اساس دستورالعمل ابلاغی از سوی وزارت نیرو، مشترکین کم مصرف با مصرف ماهیانه زیر ۵ متر مکعب در ماه مشمول قبض آب رایگان می‌شوند؛ مشترکین با مصرف ۵ تا ۱۵ متر مکعب در ماه به عنوان مشترک خوش مصرف شناخته شده و مشمول تعرفه عادی هستند.
مهندس محمدی با بیان اینکه در سالجاری میزان آب بهای مصرفی ۷ درصد افزایش یافته است، افزود: چنانچه مشترکین خوش مصرف هم بتوانند میزان آب مصرفی خود را تا زیر ۵ متر مکعب در ماه کاهش دهند، مشمول قبض رایگان آب بها خواهند شد.
وی خاطرنشان کرد: مشترکینی که میزان آب مصرفی آن‌ها در طول ماه بین ۱۵ تا ۳۰ متر مکعب باشد به عنوان مشترکین پرمصرف تلقی شده و علاوه بر افزایش ۷ درصدی مشمول افزایش ۱۶ درصدی تعرفه‌ها هم خواهند شد.
مدیرعامل آبفا کردستان با اشاره به اینکه مشترکینی که میزان آب مصرفی آن‌ها در طول ماه بیش از ۳۰ مترمکعب باشد به عنوان مشترکین بدمصرف تلقی شده و مشمول تعرفه پلکانی می‌شوند، اظهار کرد: توصیه ما به این دسته از مشترکین رعایت الگوی مصرف است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کردستان با تأکید بر اینکه طرح آب امید تنها برای مشترکان خانگی اعمال خواهد شد، خاطرنشان کرد: تعداد مشترکین خانگی آب در استان کردستان بیش از ۴۷۴ هزار مشترک در دو بخش شهری و روستایی می‌باشد.
منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار