مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کامیاران از بهره برداری ۱۰ پروژه با ارزش ریالی ۹۲.۳۱۰ میلیون ریال و اشتغالزایی برای ۱۹ نفر در این شهرستان خبر داد
کد خبر: ۹۳۸۸۰۵
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۷ 07 February 2021


به گزارش تابناک کردستان و به نقل از روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کامیاران بهرام کوشکی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کامیاران، امروز (یکشنبه - 19 بهمن ) در آیین بهره برداری از برخی طرح های کشاورزی شهرستان کامیاران بخش مرکزی با حضور دکتر الماسی فرماندار و مسوولین و روسای ادارات شهرستان با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی اظهار کرد:
امروز 10 پروژه به بهره برداری می رسد که شامل 3 طرح احداث و توسعه باغات، 1 طرح منابع طبیعی و آبخیزداری، 1 طرح سیلوی ذخیره سازی و نگهداری مواد غذایی و محصولات کشاورزی و 5 طرح آب و خاکی است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کامیاران ادامه داد: برای این 10 پروژه اعتباری بالغ بر 92.310 میلیون ریال هزینه شده که 41.825 میلیون ریال آن آورده شخصی و 34.512 میلیون ریال تسهیلات بانکی و 15.973 میلیون ریال تسهیلات بخش دولتی است. بهره برداری از این پروژه ها برای 19نفر اشتغالزایی مستقیم و نیز برای 76 نفر تثبیت شغل را با خود به همراه داشته و سبب مهاجرت معکوس به روستاها شده است.

وی در ادامه گفت : سیلوی ذخیره سازی و نگهداری محصولات کشاورزی شرکت آرد ریزان کامیاران که امروز به نمایندگی از پروژه های بخش مرکزی شاهد افتتاح آن هستیم دارای ظرفیت 10/000 تن ذخیره سازی سالیانه محصولات کشاورزی و با سرمایه گذاری بالغ بر 25/000 میلیون ریال با اشتغالزایی مستقیم برای ۱۵ نفر و پیشرفت فیزیکی 100% به بهره برداری رسید.

گفتنی است؛ دهه فجر امسال با شعار محوری، انقـلاب اســلامـی، بالنـده و مقتدر، چون کوه استوار نامگذاری شده است.منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار