ثبت‌نام از فرهنگیان فاقد مسکن آغاز شده و تا روز چهارشنبه ۲۰ آذر امسال ادامه دارد.
کد خبر: ۸۰۳۳۲۹
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹ 06 December 2019

به گزارش تابناک کردستان، در پی امضای تفاهم‌نامه بین وزارت آموزش و پرورش و وزارت راه و شهرسازی مقرر شد که ۱۷۰ هزار واحد مسکونی طی ۳ سال برای فرهنگیان فاقد مسکن فراهم شود.

ثبت‌نام متقاضیان در سامانه maskan.medu.ir آغاز شده است و فرهنگیان فاقد مسکن باید نسبت به تکمیل فرم اقدام کنند.

گودرز کریمی‌فر مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: ثبت‌نام از هفته گذشته در تمام مناطق آموزشی آغاز شده است و سامانه ما هم به طور متمرکز در سراسر کشور فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی افزود: ثبت‌نام در این سامانه تا روز چهارشنبه ۲۰ آذر ادامه دارد و فرهنگیان فاقد مسکن می‌توانند نسبت به نام‌نویسی اقدام کنند.

متقاضی و افراد تحت تکفل وی باید فاقد زمین یا واحد مسکونی باشند و تاکنون از هیچ‌یک از امکانات دولتی مانند زمین، واحد مسکونی، تسهیلات یارانه‌ای خرید و احداث مسکن استفاده نکرده باشند یا به عبارت دیگر فرم «ج» در استعلام از سامانه مربوطه راه و شهرسازی سبز باشد.

متقاضی باید متأهل بوده یا سرپرست خانوار باشد و زنان خودسرپرست مشروط به داشتن ۳۵ سال سن می‌توانند در زمره متقاضیان قرار بگیرند؛ اولویت آموزش و پرورش شامل بانوان فرهنگی سرپرست خانوار، کارکنان شاغل رسمی، پیمانی، قراردادی بالای ۲۰ سال سابقه خدمت، زوجین فرهنگی و بازنشستگان فرهنگی است.

تابناک

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار