عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به برنامه حذف یارانه ۱.۴ میلیون خانوار طبق مطالعه وزارت کار گفت: این مطالعه ضعیف است و نگرانیم که یارانه ۵۰ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد نیز حذف شود.
کد خبر: ۷۷۹۹۸۸
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۳ 14 September 2019

به گزارش تابناک کردستان، هادی قوامی با اشاره به تصمیم جدید دولت مبنی بر حذف چند دهک از یارانه‌بگیران، اظهار کرد: مطالعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای حذف یک میلیون و ۴۰۰ هزار خانوار از دریافت یارانه بسیار ضعیف است چراکه در پی این تصمیم ۵۰ هزار از خانوار‌های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) حذف خواهند شد.

وی با تاکید بر اینکه مطالعه وزارت کار در این رابطه باید اصلاح شود چراکه چالش‌هایی را به دنبال خواهد داشت، گفت: بر مبنای شیوه مطالعاتی وزارت کار در هر استان چندین هزار نفر از دریافت یارانه حذف می‌شوند، اما این شیوه نمی‌تواند به نتیجه درستی برسد و رافع مشکل نخواهد بود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه دولت باید ثروت افراد را از میزان درآمدشان مجزا کرده و با راستی‌آزمایی اقدام به قطع یارانه‌ها کند، تصریح کرد: به عنوان مثال گاهی فردی حقوق پایین، اما املاک متعددی دارد و در مقابل ممکن است فردی دیگر با حقوقی نسبتاً بالا حتی صاحب یک آپارتمان کوچک هم نباشد.

وی گفت: مجلس با حذف فله‌ای یارانه یارانه‌بگیران مخالف است و طبق قانون باید یارانه دهک‌های بالای جامعه با شرایط اقتصادی مساعد، حذف شود.

قوامی افزود: امروزه تنها افراد تحت پوشش نهاد‌های حمایتی نیاز به یارانه ندارند بلکه چندین میلیون از جمعیت بدون حمایت هیچ نهادی مستحق دریافت یارانه هستند و حتی در تامین نان شب خود وا مانده‌اند.

تابناک

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار