معاون وزیر ارتباطات خبر داد
معاون وزیر ارتباطات گفت: ۹۰ میلیون سیم‌کارت فعال در کشور وجود دارد که ۷۰ میلیون آن از خدمات نسل ۳ و ۴ موبایل بهره می‌برد و ۲۵۰ هزار اپلیکیشن نیز از سوی کاربران مورد استفاده قرار می‌گیرد.
کد خبر: ۷۷۶۰۶۰
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۸ 29 August 2019

به گزارش تابناک کردستان، حسین فلاح‌جوشقانی با اشاره به اینکه هم‌اکنون ۹۰ میلیون سیم‌کارت فعال در کشور وجود دارد که ۷۰ میلیون آن از خدمات نسل سوم و چهارم تلفن همراه بهره‌مند هستند، اظهار کرد: از یکسال پیش خدمات شرکت اپل برای کاربران ایرانی قطع شد و از ۲ ماه پیش نیز شرکت گوگل، ارائه خدمات روی گوشی‌های اندرویدی را با مشکل مواجه کرد. این مسئله زنگ خطری بود برای ما، تا بتوانیم با بومی‌سازی، سیستم عامل ملی را ایجاد کنیم تا در حوزه ارتباطات مورد تعرض قرار نگیریم.

وی در تشریح وضعیت شاخص‌های ارتباطی کشور گفت: امروز تمامی شهرها، ۳۰ هزار روستا و ۳۰ هزار کیلومتر از راه‌های ارتباطی کشور از پوشش نسل سوم و چهارم تلفن همراه بهره می‌برند.

معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه ارائه خدمات زیرساختی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات محرک توسعه بوده و اشتغال و کارآفرینی قابل توجهی را در کشور فراهم آورده است، سیاست اصلی وزارت ارتباطات را ایجاد زیرساخت‌های ارتباطی و فناوری اطلاعات در کشور و توسعه آن‌ها دانست و تصریح کرد: رشد شاخص‌های حوزه تلفن همراه کشور از مصادیق توسعه به شمار می‌رود.

وی ضریب نفوذ تلفن همراه در کشور را ۱۲۰ درصد اعلام کرد و گفت: در حال حاضر ۲۵۰ هزار برنامه کاربردی (اپلیکیشن) فعال در کشور وجود دارد که آمار خیره‌کننده‌ای است و اهمیت این حوزه را نشان می‌دهد که با ایجاد بستر‌های ارائه خدمات و اشتغال‌زایی، کشور را در مسیر توسعه قرار داده است.

فلاح‌جوشقانی اجرای طرح رجیستری را در راستای دولت الکترونیک عنوان کرد و افزود: این طرح در جهت شفاف‌سازی و زیربنای کار سالم در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات پیگیری می‌شود؛ این طرح با مشارکت و همراهی گمرک، وزارت صمت و اپراتور‌های تلفن همراه دنبال می‌شود تا ضمن اطلاع از فرآیند کالا‌های وارداتی، از قاچاق تلفن همراه نیز جلوگیری شود.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تاکید کرد: در چارچوب طرح رجیستری تلفن همراه با همکاری و اتصال دستگاه‌ها و نهاد‌های مسئول در حوزه گوشی‌های موبایل، بدون مداخله فیزیکی و قضایی از سرویس‌دهی به گوشی‌های قاچاق جلوگیری می‌شود.

وی گفت: از پایان اردیبهشت ماه امسال برای رفع مشکلات واردات گوشی با اتصال سامانه مسافربری به سامانه گذرنامه، مسافرانی که به طور قانونی وارد کشور می‌شوند می‌توانند یک دستگاه گوشی تلفن همراه وارد کرده و آن را در سامانه مسافری ثبت کنند.

تابناک

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار