نماینده مریوان و سروآباد در مجلس:
نماینده مردم شهرستان‌‌های مریوان و سروآباد در مجلس با ادعای اینکه برخی از مدیران جامعه را به فساد کشانده‌اند، گفت: انتخاب مدیرنالایق و ناشایست فساد و مفسد به بار می‌آورد.
کد خبر: ۷۷۲۵۸۸
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۰ 17 August 2019

به گزارش تابناک کردستان، منصور مرادی در گفت‌وگو با تسنیم، با انتقاد از نحوه انتصابات در استان اظهار کرد: انتصابات دولتی کردستان براساس جناح‌بازی صورت می‌گیرد در حالی ‌که باید به تخصص و شایسته‌سالاری افراد توجه شود نه برستادی‌بودن فرد، چراکه همین مسئولان تازه به دوران رسیده در دوران مدیریت خود بیشترین فسادها را به بار می‌آورند.

وی با ذکر اینکه مدیران دولتی استانی و شهرستانی جناحی، برستادی و شایستگی و توان اداره کردن مسئولیت خود یا شهرستان را ندارند، گفت: متأسفانه در انتصابات از افراد غیرمتخصص استفاده می‌شود و این رویه مشکلات زیادی ایجاد کرده است.

عضو مجمع نمایندگان کردستان در مجلس تصریح کرد: زمانی‌ که این مشکل و رویه انتصابات را هم به مسئولان ارشد کشوری و استانی منعکس کرده، بهانه‌هایی همچون «کمبود نیرو» را مطرح می‌کنند اما سؤال اینجاست چطور در برخی حوزه‌ها یک فرد کارشناس بدون سوابق کاری را به‌عنوان مدیرکل انتخاب می‌کنند؟

وی گفت: مسئولان استانداری و مدیران اجرایی نیز تعاملی با نمایندگان مجلس ندارند و زمانی ‌که از افراد متخصص و توانمند حمایت می‌کنیم ما را به سوءاستفاده و منافع شخصی متهم و تخریب می‌کنند.

مرادی مدعی شد: گاهاً سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در کردستان تمایل نشان می‌دهند اما چون رانت، سوءاستفاده و دست‌های پشت‌پرده برای فرار سرمایه‌گذاران وجود دارد، از تصمیم خود پشیمان و فراری می‌شوند.

وی با ادعای اینکه برخی از مدیران جامعه را به فساد کشانده‌اند، اظهار کرد: انتخاب مدیرنالایق و ناشایست فساد و مفسد به بار می‌آورد.

نماینده مردم شهرستان‌‌های مریوان و سروآباد در مجلس خاطرنشان کرد: زمانیکه فرماندار شهرستانی ناشایست و نالایق باشد و نتواند برای مردم کاری انجام دهد و نداند منابع تخصیص‌یافته را در چه محلی هزینه کند و تنها برخی افراد خاص از خدمات بهره ببرند، آن مدیر فردی فاسد است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار