رئیس بیمارستان تامین اجتماعی سنندج «نارسایی کبد» را علت اولیه مرگ دانش آموز سنندجی اعلام کرد.
کد خبر: ۷۷۱۴۵۱
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۷ 13 August 2019

به گزارش تابناک کردستان، افشین احمدی در گفت‌وگو با ایسنا، «علت اولیه» مرگ دانش‌آموز سنندجی در این بیمارستان را «نارسایی کبد» اعلام کرد؛ این نخستین اظهار رسمی پزشکی درباره مرگ این دانش‌آموز در سنندج است. رئیس بیمارستان تامین اجتماعی سنندج می‌گوید: «علت اصلی مرگ این بیمار در جواب کالبد شکافی پزشکی قانونی و در 2 ماه آینده مشخص می‌شود». 

«پرستو نصیری» دانش‌آموز پایه نهم دبیرستان دخترانه شهید بهمنی محله عباس‌آباد سنندج 16 مردادماه برای مداوا به بیمارستان تأمین اجتماعی این شهر مراجعه کرده بود؛ او ساعت 14:27 دقیقه روز چهارشنبه 16 مرداد پذیرش و ساعت 17:40 دقیقه به اتاق عمل برده شد. به گفته رئیس بیمارستان تامین اجتماعی، به تشخیص پزشک معالج، بیمار برای عمل جراحی «کیسه صفرا» به اتاق عمل برده شد، اما ساعتی بعد از عمل، بیمار فوت شد.

رئیس بیمارستان تامین اجتماعی سنندج گفت: مراجعه کننده به دلیل «فشار پایین و بی حالی» توسط پزشک معالج در بیمارستان بستری و با انجام آزمایش و سونوگرافی مشخص شد که در شکم او مایعی وجود دارد و این موضوع باعث شد پزشک برای تشخیص مایع موجود در بدن بیمار، او را به اتاق عمل انتقال دهد.

احمدی گفت: بعد از تشخیص پزشک، مشخص شد هیچ گونه پارگی و سنگ صفرا در بدن بیمار وجود ندارد، اما در انجام آزمایشات، «کبد و قلب» بیمار در وضعیت نامناسبی قرار داشت. 

رئیس بیمارستان تامین اجتماعی سنندج افزود: برخی از متخصصان قلب و بیهوشی بعد از ویزیت بیمار تشخیص دادند که بیمار به احتمال بالای 90 درصد فوت کند. 

وی خاطر نشان کرد: بیمار 7 ساعت بعد از خروج از اتاق عمل به دلیل ایست قلبی فوت کرد.

احمدی گفت: کمیته مردمی بیمارستان تامین اجتماعی سنندج روز شنبه 19 مرداد با حضور شماری از پزشکان تشکیل و در آن دلیل مرگ این نوجوان بررسی و علت مرگ «مسمویت یا نارسایی کبد» تشخیص داده شد.

مرگ این نوجوان سنندجی پس از جراحی در بیمارستان، از سوی رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک سنندج رسانه‌ای شد و بازتاب گسترده‌ای یافت.

با این حال رئیس بیمارستان تامین اجتماعی سنندج، منکر هرگونه قصور پزشکی و ارایه خدمات به بیمار شد و به تاکید گفت: «هیچ گونه قصور پزشکی در ارائه خدمات بیمارستانی وجود نداشته است. 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار