نوبخت در حاشیه هیئت دولت عنوان کرد
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: قیمت هر بشکه نفت در لایحه بودجه را به طور متوسط ۵۴ دلار لحاظ کردیم و این رقم مبنای محاسبات است، نرخ هر لیتر بنزین هم ۱۰۰۰ تومان پیش‌بینی شده است.
کد خبر: ۶۸۸۸۰۳
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۶ 09 December 2018

به گزارش تابناک کردستان، محمد باقر نوبخت در حاشیه جلسه هیئت دولت درباره قیمت ارز در بودجه 98 اظهار کرد: آنچه که برای نرخ تسعیر ارز پیش بینی شده است 14 میلیارد دلار با ارز 4200 تومانی است که برای کالاهای اساسی، دارو و نهاده‌های کشاورزی است .

وی گفت: با تلاش‌های که در جلسات هیئت دولت و سازمان برنامه و بودجه داشتیم، فردا 15 آذر براساس قانون، لایحه بودجه در 14 جلد به مجلس ارسال می‌شود و همچنین فردا در سازمان برنامه بودجه رونمایی می‌شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد: رشد ریالی­ بودجه نسبت به سال گذشته 12 درصد است.

وی درباره حذف یارانه ثروتمندان گفت: امسال هم این موضوع در دستور کار است اما از آنجایی که این موضوع نیاز به اطلاعات بیشتری دارد در جهت اجرایی کردن این امر، توزیع یارانه‌ها را استانی کردیم و به هر استان به تعداد یارانه بگیرها پرداخت می‌کنیم و باقی هم صرف طرح‌های عمرانی آنها می شود.

نوبخت افزود: در همه بخش‌ها تلاش کردیم واقع‌بینانه ببینیم و در هزینه‌ها تعدادی از ردیف‌ها را حذف کردیم تا براساس واقعیت‌ها بودجه را تنظیم کردیم تا از این سال سخت، به آسانی عبور کنیم.

وی درباره افزایش 20 درصدی حقوق کارمندان دولت اظهار کرد: دوستان مجلس می‌گویند که این افزایش قیمتی به صورت پلکانی باشد، یعنی حقوق کمتر، بیشترین افزایش و حقوق بیشتر کمترین افزایش را داشته باشد، این افزایش تا سقف 20 درصد است، اما در برخی از گروههای شغلی افزایش حقوق بیش از 20 درصد است.

تابناک

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار