مدیرعامل شرکت گاز کردستان:
مدیرعامل شرکت گاز کردستان به وجود یک هزار و 499 روستای بالای 20 خانوار که امکان گازرسانی به آنها وجود دارد در این استان اشاره کرد و گفت: امکان گازرسانی به 192 روستا هم وجود ندارد.
کد خبر: ۶۷۴۸۳۴
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۷ 31 October 2018

به گزارش تابناک کردستان، احمد فعله‌گری در گفت‌وگو با ایرنا اظهار کرد: به دلیل اینکه این 192 روستا زیر 20 خانوار جمعیت داشته و از خط انتقال شبکه گاز نیز دور هستند در حال حاضر امکان گازرسانی به آنها میسر نیست.

وی با بیان اینکه تاکنون یک هزار و 145 روستای استان از نعمت گاز بهره‌مند شده‌اند، گفت: بعد از پایان گازرسانی به روستاهای قابلیت‌دار، برنامه‌ای برای بهره‌مند کردن دیگر روستاها در دستور کار این شرکت قرار خواهد گرفت.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان از در دست اجرا بودن عملیات گازرسانی به 135 روستای استان خبر داد و تصریح کرد: تا دهه فجر امسال 100 روستا از نعمت گاز طبیعی برخوردار می‌شوند تا ضریب نفوذ گاز در جمعیت روستایی به 88 درصد افزایش یابد.

وی به بحث هدر رفت گاز طبیعی در استان اشاره کرد و گفت: سالانه چندین میلیون متر مکعب گاز در استان هدر می‌رود که اغلب به دلیل برخورد خودرو یا دستکاری علمک‌ها و نشت از این محل‌ها است.

فعله‌گری افزود: برای نشت‌یابی اصولی و ایمن گاز، نرم‌افزار نشت‌یابی از اوایل تیرماه امسال مورد استفاده اکیپ‌ها قرار گرفت که علاوه بر سرعت، بر دقت انجام کارها نیز افزوده است.

وی با بیان اینکه برنامه‌‌ریزی مدونی برای نشت یابی انجام داده‌ایم، اظهار کرد: در نیمه اول امسال بیش از 11 هزار کیلومتر شبکه گاز استان نشت‌یابی شد و مشکلات احتمالی بر طرف شد ضمن اینکه 11 هزار کیلومتر شبکه گذاری گاز نیز صورت گرفته است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار