عضو کمیته کشوری آنفلوآنزا:
عضو کمیته کشوری آنفلوآنزا با اشاره به اینکه افراد متقاضی واکسن آنفلوآنزا باید هنگام خرید آن به تاریخ 2018 توجه کنند، گفت: واکسن‌های آنفلوآنزا ساخت داخل نداریم و دو نمونه وارداتی از کشور فرانسه و هلند است که هر دو مورد تأیید سازمان جهانی بهداشت و سازمان غذا و دارو آمریکا است.
کد خبر: ۶۵۳۸۷۵
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۴ 11 September 2018

به گزارش تابناک کردستان، مسعود مردانی عضو کمیته کشوری آنفلوآنزا اظهار کرد: افرادی که قصد خرید واکسن آنفلوآنزا را دارند باید حتماً‌ به تاریخ آن توجه کنند و سال 2018 را مد نظر قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه و اکسن‌های جدید روز گذشته وارد بازار شده است، گفت: واکسن‌های آنفلوآنزا ساخت داخل نداریم و دو نمونه وارداتی از کشور فرانسه و هلند است که هر دو مورد تأیید سازمان جهانی بهداشت و سازمان غذا و دارو آمریکا است.

عضو کمیته کشوری آنفلوآنزا با اشاره به اینکه واکسن‌‌های آنفلوآنزای روسی و چینی اثربخشی نداشته و به مردم توصیه می‌کنیم این نوع واکسن‌ها را خریداری نکنند، تصریح کرد: بیماران مبتلا به HIV مثبت، پرسنل پزشکی و افرادی که دچار بیماری‌های خونی همچون تالاسمی هستند در اولویت دریافت واکسن رایگان هستند که برای زنان باردار نیز برنامه‌هایی در دستور کار قرار گرفته ولی هنوز این مسئله محقق نشده است ولی در برخی از مراکز بهداشتی تسهیلاتی در این زمینه داده می‌شود.

وی گفت: افراد با لای 60 سال، کودکان 6 ماهه تا 6 سال، بیماران گرفتار دیابت و مشکلات قلبی همچنین بیماران سرطانی باید حتماً واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند.

مردانی با اشاره به اینکه یکبار تزریق این واکسن در سال کفایت می‌کند، افزود: بهترین زمان ترزیق واکسن نیمه دوم شهریورماه است.

وی در مورد قیمت واکسن آنفلوآنزا اظهار کرد: سال گذشته قیمت این واکسن حدود 23 هزار تومان بوده که امسال تقریباً دو برابر شده و نیاز است که سازمان‌های بیمه‌گر همچون تأمین اجتماعی و خدمات درمانی حداقل یکبار تزریق این واکسن را تحت پوشش قرار دهند.

تابناک

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار