مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش
مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از افزایش 20 درصدی مبلغ وام مسکن فرهنگیان در سال آینده خبر داد و گفت: بزودی تفاهمی با بانک مهر ایران برای اعطای وام های 20 میلیونی قرض الحسنه به فرهنگیان خواهیم داشت.
کد خبر: ۶۴۹۷۰۸
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۱ 01 September 2018

به گزارش تابناک کردستان، گودرز کریمی‌فر در گفت‌وگو با ایسنا، آخرین جزئیات ارائه تسهیلات به فرهنگیان را تشریح و اظهار کرد: قصد داریم تفاهم نامه ای با بانک قرض الحسنه مهر ایران منعقد کنیم که احتمالا تا یکشنبه امضا و رونمایی خواهد شد.

وی گفت: سقف وام مهر ایران هم 20 میلیون تومان و قرض الحسنه است که سود ندارد و تفاهم نامه آن در پنج شاخصه امضا می‌شود.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه وام‌های مرابحه 15 میلیونی و 40 و 50 میلیونی مسکن نیز بر اساس شاخص‌ها و اولویت‌هایی که برای زنان سرپرست خانوار فاقد مسکن، زوج‌های با 20 تا 30 سال سابقه و زوج‌های با 10 تا 20 سال سابقه قائل شده بودیم همچنان ادامه دارد تصریح کرد: اگرچه 50 میلیون ناچیز است اما کم هم نیست.

وی گفت: امتیاز این وام‌ها این است که بدون نوبت و سپرده‌گذاری و با سود و بهره کم و بازپرداخت 10 ساله برای خرید و 12 ساله برای احداث مسکن اعطا می‌شود.

کریمی‌فر از افزایش 20 درصدی مبلغ این وام در سال آینده خبر داد و افزود: تا امروز 1500 میلیارد تومان وام در بین فرهنگیان توزیع شده است، همچنین مجددا وام تکمیلی در نظر گرفتیم که سهمیه بین استان‌ها توزیع شد و در حال عملیاتی کردن تفاهمی با بانک رسالت نیز هستیم.

وی خاطرنشان کرد: 750 صندوق وام ضروری داریم که یک برنامه و کار بی‌نظیر انجام داده و در حال توزیع وام هستند، این صندوق‌ها 4400 میلیارد تومان سرمایه دارند و مبلغ وام‌های اعطایی آنها را به 50 میلیون تومان افزایش دادیم که آن هم با کارمزد یک درصد و یک اقدام رفاهی خوب است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار