وزیر ارتباطات گفت: با مدیر تلگرام مکاتبه کردیم که ادامه فعالیت تلگرام در ایران منوط به حذف موارد تروریستی است.
کد خبر: ۵۴۷۲۵۵
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۳ 03 January 2018

به گزارش تابناک کردستان، جواد آذری‌جهرمی امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت تلگرام و شبکه های اجتماعی اظهار کرد: آن چیزی که مشخص است با توجه به اینکه با استفاده از ظرفیت‌های خوبی که در کشور برای توسعه کسب و کار و اشتغال ایجاد شده مورد سوءاستفاده برخی قرار گرفت و اثرات آن در چند روز گذشته در کشور قابل مشاهده بود.

وی گفت: آسیب‌های زیادی به این بهانه به آرامش و زندگی مردم زده‌اند، این چالش وجود داشت که بین چیزی که در حال وقوع در کشور است و چیزی که مورد استفاده مردم بود در صورت مسدود شدن موجب نارضایتی مردم شده و امنیت اجتماعی کشور زیر سوال می رفت.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: هم دسترسی آزاد در منشور حقوق شهروندی و هم امنیت حق مردم است که دولت و شورای امنیت کشور کارگزار این مسئله هستند و ریاست آن با آقای رحمانی فضلی است.

وی گفت: خیلی از کانال های تلگرامی هستند که اقدامات تروریستی را ترویج کرده و مردم را در آن به فساد تشویق می کنند.

آذری‌جهرمی افزود: کانال‌های متعدد تلگرامی وجود دارند که به ترویج خشونت و رفتارهای تروریستی اقدام می‌کنند، آمارها و مستندات وجود دارد که اگر تاکنون آماری ارائه نداده‌ایم به دلیل عدم ترویج خشونت بوده است. کانال‌هایی که مردم را به آتش زدن خانه مسئولان، مساجد، تکایا و مراکز نظامی تشویق می‌کنند.

وی اظهار کرد: این گونه موارد در هیچ کشوری اجازه فعالیت نخواهند داشت.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در مرحله اول توقف شبکه‌های اجتماعی درباره فعالیت این شبکه‌ها در شورای عالی امنیت ملی در شرایطی که نظرات متعددی در این باره وجود داشت، تصمیم‌گیری شد که نتیجه آن توقف برخی از این شبکه‌ها بود که این تصمیم طی چند روز گذشته در کشور اجرایی شد.

وی افزود: با توجه به بازگشت آرامش به کشور از شب گذشته در اکثر نقاط کشور آرامش برقرار است. جا دارد از همه دستگاه‌ها و نهادهای امنیتی از این بابت تشکر کنیم.

آذری‌جهرمی تصریح کرد: گام بعدی بازگشایی این شبکه‌هاست. چند روز گذشته پیگیری هایی در این زمینه از شورای امنیت کشور انجام دادیم که در مناطقی که آرامش حاکم است این شبکه‌ها بازگشایی شوند.

وی گفت: با مدیر تلگرام نیز مکاتبه کردیم که ادامه فعالیت تلگرام در ایران منوط به حذف موارد تروریستی است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: بیشترین کاربران و حجم استفاده از تلگرام در ایران است، طبیعتاً اگر احترام متقابل نباشد شرایط دشوار خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد مدیر تلگرام به مقررات موجود و درخواست مردم برای حذف موارد تروریستی احترام بگذارد.

آذری جهرمی گفت: کشور در موارد سیاسی و انتقادی «باز» عملکرد کرده است، همه ارکان نظام ظرفیت انتقادی این شبکه ها را پذیرفته اند، سخت ترین انتقادات در فضای مجازی علیه دولت صورت می‌گیرد اما دولت آن را قبول کرده است.

وی افزود: فازی که شبکه های اجتماعی در این شرایط کشور به آن ورود کرده اند و نوع برخورد آنها در این فضا به خصوص از جانب تلگرام، فاز ترویج خشونت و رفتارهای تروریستی است.

تابناک

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار