سوء استفاده از موقعیت شغلی و مزاحمت در فضای مجازی
رئیس پلیس فتا استان کردستان از دستگیری مزاحم خانم جوان در شبکه‌های اجتماعی خبر داد و گفت: با توجه به موضوع پرونده با انجام بررسی و انجام تحقیقات فنی و پلیسی متهم شناسایی گردید که متهم شناسایی شده پزشک شاکیه بود.
کد خبر: ۵۳۹۳۵۱
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۰ 16 December 2017

به گزارش تابناک کردستان و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا، سرهنگ فرامرز شاکری از دستگيری مزاحم خانم جوان در شبكه‌های اجتماعی خبر داد و گفت: فضای اینترنت بد رفتاری را آسان‌تر می‌کند، در واقع آن گمنامی و پوششی که اینترنت در اختیار کاربران قرار می‌دهد باعث می‌شود مزاحمان احساس کنند که در ایمنی کامل هستند و در نتیجه رفتار‌های بد خود را با خیال راحت بروز می‌دهند.

وی در تشریح این خبر گفت: با حضور خانم جوان در پلیس فتا به همراه مرجوعه قضایی از دادسرا، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا استان کردستان تصریح کرد: شاکیه جوان در اظهارات اولیه خود علت مراجعه‌اش را به پلیس فتا، مزاحمت و مطالب توهین آمیز و زشت و ناپسند در شبکه‌های اجتماعی پیام‌رسان عنوان داشت، که باعث ناراحتی و به خطر افتادن آبروی وی شده است.

وی گفت: با توجه به موضوع پرونده با انجام بررسی و انجام تحقیقات فنی و پلیسی متهم شناسایی گردید که متهم شناسایی شده پزشک شاکیه بود.

این مقام ارشد انتظامی افزود: با هماهنگی با مقام قضایی، متهم به این پلیس احضار شد و پیرامون موضوع پرونده از متهم تحقیق، بدواً منکر قضیه بوده اما پس از مواجهه با دلایل و مدارک مستند به بزه انتسابی معترف و بیان داشت، شاکیه جهت ویزیت به بنده مراجعه و بیمار بنده بود و با سوء استفاده از موقعیت شغلی خودم و با استفاده از اطلاعات به دست آورده شده به انگیزه ضداخلاقی و برقراری رابطه با شاکیه اقدام به ایجاد مزاحمت و ارسال پیام‌های توهین‌آمیز برای وی نمودم‌.

وی در رابطه با تهدیدات و مزاحمت برای اطفال و زنان توضیح داد: طبق ماده ۶۴۱ قانون مجازات اسلامی مصوب ۷۵، هرگاه کسی به وسیله‌ تلفن یا دستگاه‌های مخابراتی دیگر برای اشخاص ایجاد مزاحمت کند علاوه بر اجرای مقررات خاص شرکت مخابرات، مرتکب به حبس از یک تا شش ماه محکوم خواهد شد.

سرهنگ شاکری گفت: شهروندان هشدارهای پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار