نماینده مردم بانه و سقز در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به تیراندازی امروز به کوله‌بران در شهرستان بانه گفت: متاسفانه امروز تیراندازی به کوله‌بران توسط هنگ مرزی صورت گرفت و ۲ نفر از شهروندان بانه کشته شدند که یکی از کشته‌شدگان، دهیار شهرستان بانه بوده است.
کد خبر: ۴۸۹۲۹۹
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۴ 04 September 2017

به گزارش تابناک کردستان، محسن بیگلری، نماینده مردم بانه و سقز در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به تیراندازی امروز به کوله‌بران در شهرستان بانه اظهار کرد: متاسفانه امروز تیراندازی به کوله‌بران توسط هنگ مرزی صورت گرفت و ۲ نفر از شهروندان بانه کشته شدند که یکی از کشته‌شدگان، دهیار شهرستان بانه بوده است.

وی با تاکید بر لزوم پیگیری دقیق و کارشناسی موضوع از طریق مراجع ذیربط با اشاره به موارد مشابه در گذشته گفت: درپی بروز اتفاقات مشابه سوالاتی از وزیر کشور مطرح کرده و موضوع را پیگیری کرده بودم و در یکی از مقاطع، وزارت کشور تیمی را به منطقه اعزام کرده و علاوه بر آن مسئولان از دفتر مقام معظم رهبری، وزارت کشور و نیروی انتظامی نیز با حضور در منطقه مسئله را پیگیری کرده بودند.

نماینده مردم بانه و سقز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیگیری‌ها و حضور مسئولان در منطقه این امیدواری را ایجاد کرده بود که دیگر شاهد تکرار اتفاقات مشابه نباشیم، تصریح کرد: با این حال حدود ۲ هفته پیش اتفاقی مشابه افتاد و یک نفر کشته شد و امروز نیز درپی تیراندازی دیگر، ۲ نفر کشته شدند.

وی با تاکید بر وضعیت نامساعد کوله‌بران به‌لحاظ معیشتی و اقتصادی گفت: این افراد عمدتاً از اقشار ضعیف جامعه هستند، واقعیت این است که حتی اگر این افراد کالایی حمل می‌کنند، دلیل نمی‌شود که کشته شوند و این درحالی است که این حوادث منجر به جریحه‌دار شدن احساسات مردم کردستان و دیگر مناطق کشور می‌شود.

بیگلری در توضیح نحوه کشته شدن ۲ کولبر افزود: این حادثه در پی تیراندازی هنگ مرزی در منطقه بازار بانه رخ داده که متاسفانه منجر به کشته شدن ۲ کوله‌بر بانه‌ای شد که البته هنوز نمی‌توان با قطعیت در این رابطه اظهارنظر کرد و لازم است موضوع را از طریق مراجع ذیربط و با دقت و رویکرد کارشناسی بررسی کنیم و ما هم این موضوع را تا دستیابی به نتیجه نهایی پیگیری خواهیم کرد.

امروز (سیزدهم شهریور) خانواده های این دو کولبر به همراه جمعی از مردم محلی مقابل فرمانداری بانه تجمع کردند.

تجمع‌کنندگان خواستار این هستند که در شرایطی که فرصت اشتغال شایسته در مناطق مرزی کردنشین محدود است و جوانان از سر ناچاری به کولبری روی می‌آورند، امنیت کولبران حفظ شود.

تابناک

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: