«دستفروش باسواد و بی‌ستاد» رئیس شورای شهر خرم‌آباد شد
شهروند خرم‌آبادی که چند دهه پیش از معلمی منفک شده و به رغم تحصیلات دانشگاهی، جز دستفروشی در گوشه‌ای از شهر خرم‌آباد، چاره‌ای برای امرار معاش نیافته بود حالا رئیس شورای اسلامی این شهر است؛ آنچه «دستفروش باسواد و بی‌ستاد» را پدیده انتخابات خرم‌آباد کرد چیزی جز «قدرت مردم» نبود.
کد خبر: ۴۸۳۴۲۶
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۹ 24 August 2017

به گزارش تابناک کردستان، انتخابات اخیر شورای اسلامی شهر و روستا در کشورمان به مانند انتخابات‌های پیش از این، نمونه‌های شگفت‌انگیز زیادی داشت؛ از رأی آوردن کاندیدای نابینا در شهر بیجار استان کردستان تا راهیابی شمار زیادی از زنان سیستان و بلوچستان به شورا؛ اما یکی از این شگفتی‌ها بسیار متفاوت‌تر بود؛ آنقدر متفاوت که هنوز ادامه دارد و بر ابعاد شگفت‌انگیزش افزوده می‌شود.

درباره انتخاب یک دستفروش در مرکز یکی از استان‌های غربی کشورمان به عنوان رأی اول شهر سخن می‌گوییم؛ دستفروشی که چند دهه پیش از معلمی منفک شده و به رغم تحصیلات دانشگاهی، جز دستفروشی در گوشه‌ای از شهر خرم‌آباد، چاره‌ای برای امرار معاش نیافته بود؛ کسب و کاری سخت که به دلیل روحیات و ارتباطات وی، «ولی‌اله رستمی‌نژاد» را به نامی آشنا برای اهالی این شهر تبدیل کرد.

نامی که با کاندیداتوری وی در انتخابات شورای اسلامی شهر و همراهی بی‌نظیر اهالی خرم آباد، شهرتی بسیار بزرگتر از این شهر و دیار برایش به ارمغان آورد و توانست وی را راهی شورای پنجم شهر خرم آباد کند، آن هم با رأی بسیار بالا و پیش از لیست‌های انتخاباتی جناح‌های رقیب که سرمایه‌گذاری فراوانی روی آنها صورت گرفته بود.

برد چشمگیری که رستمی‌نژاد را تبدیل به پدیده نخست این انتخابات کرد؛ فردی که لقب «دستفروش باسواد و بی‌ستاد» یافته بود و چاپ یک بنر 50 در 100 سانتی متر، همه هزینه‌اش برای انتخابات بود؛ بنری که در دست گرفت و در شهر چرخید و با جلب مردم برایشان سخن گفت تا برخی همشهریانش برایش تبلیغ کرده و نام وی در شبکه‌های مجازی و به ویژه تلگرام در این خطه بسیار پررنگ شود.

اما اگر فکر می‌کنید راهیابی رستمی‌نژاد به شورای اسلامی شهر خرم آباد پایان شگفتی وی بود سخت در اشتباهید، چون اکنون خبر می‌رسد «دستفروش باسواد و بی‌ستاد» این دیار، با آغاز به کار شورای پنجم، با رأی اکثریت آرا به ریاست شورای شهر رسیده و به نوعی محور اتفاقات مهم این شهر، دست کم تا یک سال آینده شده است.

تجربه‌ای خاص که اگر نبود حمایت بی‌نظیر اهالی این دیار از وی در دوران تبلیغات انتخاباتی و پای صندوق رأی‌گیری، ممکن نبود رقم بخورد، چون آنچه رستمی‌نژاد را در قامت گزینه ریاست شورا به دیگر منتخبان معرفی کرد، رأی بسیار بالای وی و اختلاف آرای چشم‌گیر او با دیگر منتخبان بود.

اعداد و ارقامی که به همه نشان می‌دهد، شهروندان خرم آبادی تا چه اندازه پشت او بوده‌اند و هستند و به وی اعتماد دارند، پشتوانه‌ای که اگر به موفقیت وی در این سمت جدید گره بخورد، بعید نیست فرجامی مانند انتخاب وی به عنوان نماینده این شهر در مجلس شورای اسلامی یا دستیابی وی به مدارج بالاتر در پی داشته باشد و از رستمی‌نژاد، نامی آشنا برای تمام ایرانیان بسازد.

قدرت مردمی که یک‌بار نمود و بروز یافته و یکی از نتایج آن، رساندن رستمی‌نژاد به رأس شورای شهر بوده و بار دیگر نیز می‌تواند نمودار شود، اتفاقی جالب توجه که اگر قرار به شرح و بسطش باشد، هیچ کس به اندازه رستمی‌نژاد برای سخن گفتن درباره‌اش مناسب نخواهد بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: