عضو سابق گروه همنوازان شیدا گفت: با وجود اینکه از نظر قانونی، کنسرت بانوان موزیسین برای بانوان هیچ منعی ندارد و ادارات ارشاد در سراسر کشور موظف به صدور اجازه چنین اجراهایی هستند اما عملاً تنها در تهران و سنندج چنین اتفاقی روی می‌دهد.
کد خبر: ۴۶۱۱۸۰
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۵ 17 July 2017

به گزارش تابناک کردستان، باران رضایی در گفتگو با ایلنا، از عدم صدور مجوز برای اجرای کنسرت بانوان در استان‌ها انتقاد کرده و اظهار کرد: در هیچ شهری بجز سنندج و تهران مجوز کنسرت بانوان صادر نمی‌شود.

وی گفت: من بارها برای اجرا در شهر خودم درخواست مجوز داده‌ام اما هرگز با آنها موافقت نشده است؛ من چندین مرتبه برای اجرای کنسرت بانوان در رشت، اصفهان، کرج، کرمانشاه، یزد، سقز و شیراز اقدام کرده‌ام اما به هیچ عنوان چنین اجازه‌ای داده نمی‌شود.

این عضو سابق گروه همنوازان شیدا محمدرضا لطفی خاطر نشان کرد: تنها در تهران و سنندج موفق شده‌ام مجوز کنسرت بگیرم.

وی گفت: دی ماه سال گذشته در سنندج با گروه «هناره» کنسرت موسیقی ویژه بانوان داشتیم؛ جالب است بدانید در همان زمان همایون شجریان هم در سنندج کنسرت داشت و مجوز کنسرت ایشان یک هفته‌ای صادر شد اما مجوز کنسرت ما بعد از چهار ماه ارائه شد.

رضایی افزود: تقاضایی که برای مجوز برگزاری کنسرت ویژه بانوان به ادارات ارشاد استان‌ها داده‌ایم در چارچوب قوانین کشورمان بوده است و هیچ اتفاق غیرقانونی در کار نیست؛ اما نمی‌دانم چرا اینگونه رفتار می‌شود؛ جالب است بدانید مدیرکل ارشاد کردستان و کرمانشاه یک نفر است، ایشان مجوز اجرای کنسرت بانوان در سنندج را صادر می‌کند اما مجوز اجرای همین کنسرت را در کرمانشاه نمی‌دهد، من واقعاً در مورد چنین روندی سوال دارم و می‌خواهم دلیل این مسائل را بدانم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار