مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران با تشریح ساز و کار قطع گاز مشترکان بدهکار، اعلام کرد: برای مشترکان بدهکار سه دوره اخطاریه صادر و در صورت عدم توجه گاز آنها قطع خواهد شد.
کد خبر: ۳۶۸۷۸۸
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۲ 29 January 2017

به گزارش تابناک کردستان، سعید مومنی درباره ساز و کار قطع گاز مشترکان بدهکار شرکت ملی گاز ایران، اظهار کرد: در مرحله نخست در قبوض گاز مشترکان بدهکار در سه نوبت اخطاریه پرداخت بدهی گاز صادر خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه چنانچه پس از صدور سه نوبت اخطاریه اقدامی در جهت پرداخت گازبها انجام نشود، اخطاریه جداگانه و کتبی قطع گاز برای مشترک بدهکار صادر خواهد شد، گفت: در نهایت در صورتی‌که مهلت پرداخت بدهی توسط مشترک به پایان برسد شرکت ملی گاز مجاز به قطع انشعاب گاز مشترک بدهکار خواهد بود.

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران با تاکید بر اینکه شرکت ملی گاز به ویژه در فصول سرد سال به دنبال قطع گاز مشترکان بدهکار خانگی نیست، تصریح کرد: در مجموع به دنبال فشار آوردن بر روی مشترکان نیستیم.

وی در خصوص میزان افزایش عوارض فروش گاز به مردم در سال ۹۶ هم گفت: فعلاً برنامه‌ای برای افزایش رقم عوارض فروش گاز به مشترکان خانگی در دستور کار نیست.

مومنی تثبیت نرخ فعلی و یا افزایش احتمالی عوارض فروش گاز را رد و یا تایید نکرد و با بیان اینکه هم اکنون ۱۰ درصد رقم گازبهای مشترکان به عنوان عوارض فروش گاز محاسبه می‌شود، افزود: درباره افزایش عوارض فروش گاز در سال ۹۶ باید در انتظار مصوبات مجلس شورای اسلامی بوده که طبق قانون به آن عمل خواهد شد.

در همین حال حمیدرضا عراقی مدیرعامل شرکت ملی گاز هفته گذشته در نشستی خبری با بیان اینکه حذف نظام پلکانی فروش گاز به مشترکان خانگی برای هشت ماهه نخست سال با مصوبه هیئت دولت انجام شده است گفته بود: با اجرای این طرح بار مالی قبوض گاز به میزان قابل توجهی افزایش نیافت.

معاون وزیر نفت همچنین با تاکید بر اینکه تاکنون پیشنهادی برای افزایش قیمت گاز برای سال ۹۶ ارائه نشده است تصریح کرده بود: در صورت هرگونه تغییر در قیمت فروش گاز اطلاع رسانی لازم توسط شرکت گاز انجام می‌شود.

تابناک

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار