عضو هیئت مدیره انجمن واردکنندگان فرآورده های خام دامی:
عضو هیئت مدیره انجمن واردکنندگان فرآورده های خام دامی گفت: با کاهش تعرفه واردات گوشت قرمز از ۲۶ به ۵ در هفته‌های آتی شاهد روند کاهشی قیمت گوشت گوسفندی خواهیم بود.
کد خبر: ۳۶۶۱۴۰
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۸ 24 January 2017

به گزارش تابناک کردستان، بهزاد درخور با اشاره به کاهش تعرفه واردات گوشت قرمز گوسفندی، اظهار کرد: با کاهش تعرفه واردات گوشت قرمز از ۲۶ به ۵ در هفته‌های آتی شاهد روند کاهشی قیمت گوشت گوسفندی خواهیم بود.

وی گفت: گوشت گوسفند در سبد مصرف خانواده‌ها جایگاه خاصی دارد و قطعا این کاهش تعرفه می‌تواند در کاهش قیمت گوشت گوسفندی موثر باشد.

عضو هیئت مدیره انجمن واردکنندگان فرآورده های خام دامی تصریح کرد: با توجه به اعلام ممنوعیت خروج دام از کشور و کاهش تعرفه واردات گوشت گوسفندی و همچنین دستور اخیر مبنی بر اختصاص ارز مبادله‌ای برای واردات آن، پیش بینی می‌شود که قیمت این کالا در هفته‌های آتی روند کاهشی به خود بگیرد و این موضوع می‌تواند بخشی از دغدغه‌های مردمی را برای تامین گوشت گوسفندی شب عید برطرف کند.

وی در خصوص واردات گوشت دام سنگین نظیر گوشت گوساله اظهار داشت: مصرف گوشت گوساله وارداتی، بمانند گوشت گوسفندی نیست و بیش از آنکه در سبد خانواده‌ها جایگاه داشته باشد، در مواد اولیه کارخانجات صنایع غذایی و مصارف عمده صورت می‌گیرد و به این جهت، کاهش تعرفه آن، به طور مستقیم تغییر خاصی در افزایش قدرت خرید خانواده‌ها نخواهد داشت.

درخور با اشاره به موارد مصرف گوشت دام سنگین وارداتی تصریح کرد: البته نباید از این نکته نیز غافل شد که کاهش تعرفه واردات گوشت دام سنگین می توانست منجر به کاهش هزینه تمام شده فراورده های غذایی شود که به طور غیر مستقیم بر هزینه خانواده ها اثرگذار بود و در این خصوص نیز بهتر است دولت تعرفه مناسب تری را مد نظر قرار دهد.

وی گفت: دولت با کاهش تعرفه واردات گوشت گوساله، می‌توانست علاوه بر اینکه هزینه تولید کارخانجات صنایع غذایی را کاهش داده و به این صورت به افزایش قدرت خرید مردم کمک کند، زمینه لازم برای رونق بخشی اقتصادی در این حوزه و افزایش اشتغال را نیز فراهم کند.

تابناک

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار