سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، حداکثر قیمت ها برای سه کالای شکر، برنج و کره را اعلام کرد.
کد خبر: ۳۶۶۰۹۶
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۲ 24 January 2017

به گزارش تابناک کردستان، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، حداکثر قیمت واردکننده برای سه کالای شکر، کره و برنج را طبق تصمیمات کارگروه تنظیم بازار اعلام کرد.

بر این اساس، حداکثر قیمت فروش برای هر کیلوگرم شکر در کارخانه 2520 تومان، هر کیلوگرم شکر فله در مغازه 2855 تومان، بسته بندی 900 گرمی شکر برای فروش در مغازه 2950 تومان و هر کیلوگرم بسته بندی شکر برای فروش در مغازه 3200 تومان اعلام شده است.

این سازمان، برای قیمت برنج، افزوده است: حداکثر قیمت مصرف‌کننده هر کیلو برنج هندی مرغوب 3800 تومان، برنج اروگوئه 2600 تومان و سایر برنج‌های وارداتی 2 هزار تومان خواهد بود.این گزارش می افزاید: همزمان با توجه به کاهش تعرفه و جذب مابه‌التفاوت برنج، شرکت بازرگانی دولتی نیز با نرخ مصوب و بدون محدودیت نسبت به توزیع برنج از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای و تعاونی‌های مصرف کارمندی و دیگر خریداران اقدام می‌کند.

در این رابطه، دیروز هیئت وزیران، کاهش حقوق ورودی برنج سفید از 40 به 26 درصد را ابلاغ کرد، ابلاغیه سازمان حمایت حاکی از افزایش قیمت کره است در حالی که چندی پیش صنایع لبنی قیمت کره را افزایش دادند و رئیس سازمان حمایت ضمن تاکید بر برخورد با گران‌فروشان و اولتیماتوم برگشت قیمت و جمع‌آوری کره‌های گران شده از بازار مصرف، اعلام کرد حداکثر قیمت کره ۱۰۰ گرمی ۲۵۰۰ تومان است، اکنون کارگروه تنظیم بازار با افزایش قیمت این محصول موافقت و حداکثر قیمت هر بسته کره ۱۰۰ گرمی را ۲۹۰۰ تومان اعلام کرد.

افزایش قیمت کره و شکر رسمیت یافت

بر اساس مصوبات این کارگروه، سازمان حمایت هم چنین حداکثر قیمت هر بسته کره 50 گرمی را 1500 تومان تعیین کرده است.

این گزارش می‌افزاید: در صورت کاهش بیش از 10 درصد در قیمت جهانی کره، نسبت به محاسبه و ابلاغ قیمت جدید اقدام خواهد شد، همچنین قیمت‌های ابلاغی حداکثری است و شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف احتمالی موارد را به سامانه 124 برای رسیدگی گزارش دهند.

تابناک

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار