کد خبر: ۱۱۶۱۶۰
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۴ - ۲۳:۱۴ 21 October 2015

خبر مربوط به کامنت باراک اوباما زیر عکس یک پدر و پسر تبریزی مورد توجه بسیاری از سایت های خبری قرار گرفت. ماجرا از این قرار است که پدری تعریف کرده که پسر 5 ساله اش پشت سر او پلاستیک زردآلود را در دست گرفته و وقتی به منزل رسیده اند پلاستیک خالی بوده، زیرا این پسر همه آن زردآلوها را به رهگذرها بخشیده است. اوباما هم از اینهمه سخاوت ذوق زده شده و گفته است امیدوارم وقتی این پسر را ملاقات می کنم برایم زردآلو کنار گذاشته باشد.

در همین رابطه نگاهی داریم به واکنش برخی از روزنامه‌ها و شخصیت‌ها به این خبر:

وطن دیروز: حالا که دست آمریکا به واسطه تیترهای خفن ما از بازرسی مراکز نظامی و هسته ای کشور دور مانده است آنها نقشه دیگری در سر دارند و اوباما می خواهد با دست یابی به زردآلو ایرانی، "هسته" آن را مورد بهانه قرار داده و موج دیگری از ایران هراسی ایجاد کند.

به همه مسئولان می گوییم حواس‌شان جمع باشد. ما بایستی تا اطلاع ثانوی از صادرات زردآلو خودداری کنیم و کلا آمریکا را با تحریم زردآلو مواجه کنیم تا خدایی ناکرده زردآلو ایرانی به دست اوباما نرسد.

***

کهکشان: دیروز برخی از سایت های زنجیره ای و به اصطلاح خبری، در یک اقدام هماهنگ و برای حفظ منافع گروهی خاص، خبری سراسر کذب منتشر کردند. اصل خبر به این شرح است که 41 سال پیش فردی به نام "م.هـ" همراه با پدرش از باغ پسته باز می گشته و آن پسر همه آن پسته ها را برای ایجاد اغتشاش در 35 سال بعد بین برخی از افراد فریب خورده پخش کرده و مقداری را هم در جیبش مخفی نموده تا بعدها در زندان به این و آن رشوه دهد!

***

نوجوان: امیدواریم آقای اوباما سری هم به صفحه اینستاگرام آقای رسایی بزند و خیارهایی که ایشان خودش تولید کرده را هم ببیند. از همینجا هم اعلام آمادگی می کنیم در صورتی که اوباما از این محصولات خواست، خودمان با پست سفارشی برایش ارسال کنیم.

***

یکی از وزرا: این پدر و پسر پیاده تا منزل راه رفته اند که این نشان دهنده آن است که آن دو خودرو نداشته و در کمپین "خودرو نخرید" شرکت کرده اند و ضدانقلاب بوده اند. کامنت اوباما و درخواست زردآلو از وی، نشان دهنده ارتباط تنگانگ کمپینی‌ها و آمریکا بوده و مهر تاکیدی دیگری است بر خائن بودن آنان.

***

سیاست شب: اولا باید مشخص بشه چرا از بین این همه میوه، زردآلو خریداری شده؟ زردآلویی که "هسته"دارد و رنگش همچون "کیک زرد"، زرد است. چرا از بین اینهمه میوه گلابی نه؟ زالزالک نه؟

دوما باید مشخص شود چرا این بچه قصد سیاه نمایی داشته است؟ یعنی جامعه اینقدر گدا دارد که در چند قدم که به منزل رسیده‌اند کل زردآلوها غیب شده است؟

***

آن آقایی که دیگر رفته است: از ساعت چند‌ه اومدی اینجا کامنت گذاشتی؟ هشت؟ هفت؟ شیش؟! اصلاً اینقدر کامنت بگذار که کامنت دونت پاره بشه. اصلاً خوبه منم بیام زیر عکس عمه‌ات کامنت بگذارم؟

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار