کوردها زندگی می بخشند
خانواده نوعروس مرگ مغزی شده سقزی با اهدای اعضای پیکر دختر نوعروس‌شان، نجات‌بخش زندگی چندین بیمار نیازمند پیوند اعضا شدند.
کد خبر: ۱۱۰۷۴۷۸
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۶ 28 May 2023

به گزارش خبرگزاری تابنک در استان کردستان، مبینا رمضان‌نیا دختر هجده ساله در سانحه رانندگی دچار مرگ مغزی شده بود که بعد از گذشت دوازده روز با رضایت والدینش برای اهدای عضو به بیمارستان مسیح دانشوری انتقال یافت . 

مصطفی رمضان‌نیا پدر این دختر مرگ مغزی شده سقزی درباره نحوه رخ دادن این حادثه، گفت: دخترم بیست و دوم اردیبهشت‌ماه امسال به خانه بخت رفت و سه روز بعد از عروسی، مبینا برای شرکت در امتحانات پایان سال با شوهرش راهی جاده شدند که متأسفانه در بیست و پنجم اردیبهشت‌ماه در یک سانحه رانندگی در محور سردشت بانه تصادف کردند.

وی افزود: پس از این حادثه تلخ، دامادم در بیمارستان به رحمت الهی پیوست و دخترم دچار مرگ مغزی شد که پس از طی مراحل مختلف و کمک و راهنمایی‌های مجموعه بیمارستانی، با همسرم تصمیم بر اهدای عضو دخترم گرفتم تا زندگی‌های دیگری ادامه یابد.
مادر این نوعروس گفت: اگر چه دخترم جانش را از دست داد، اما اعضای بدنش را هدیه بیماران می‌کنم تا بتوانیم زندگی دوباره به آنان هدیه دهیم.
اردیس عثمان‌زاده جوان بیست و دو ساله همسر این نوعروس که بیست و دوم اردیبهشت‌ ماه امسال تازه به خانه بخت رفته بودند که بخت با آنان همراه نبود.

 مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این باره گفته است : مرگ مغزی این نوعروس و اهدای اعضای بدنش به چندین بیمار صحت دارد و مدیر شبکه بهداشت سقز نیز این موضوع را تأیید کرده است. در سال‌های گذشته نیز اهدای عضو با رضایت خانواده‌هایی که مایل به اهدا عضو بودند، در استان وجود داشته است.

ضرورت فرهنگ‌سازی برای اهدای عضو و حمایت از خانواده‌های اهدا کننده در تامین عضو پیوندی و بیماران نیازمند در جامعه بسیار تأثیرگذار و انکارناپذیر است. با این اقدام خیرخواهانه تمامی بیماران نیازمند به عضو به حداقل حق مسلم خود که همانا حیات است، می‌رسند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار