استاندار کردستان عنوان کرد: توسعه ورفاه تنها در بستر امنیت شکل می‌گیرد و بدون وجود امنیت پایدار، اعتلا و پیشرفتی برای استان قابل تصور نیست.
کد خبر: ۱۰۷۱۳۲۰
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۶ 10 October 2022

به گزارش تابناک کردستان، اسماعیل زارعی کوشا در نشست با جمعی از روحانیون و ماموستایان به مناسبت هفته وحدت ضمن تبریک میلاد پیامبر بزرگ اسلام(ص) گفت:وحدت میان اقوام و مذاهب از برکات انقلاب و نگاه مترقی امام خمینی(ره) و رهبری معظم انقلاب است که باید از آن محافظت و از ایجاد هر نوع تفرقه‌ای پرهیز کنیم.
وی عنوان کرد: کردستان مظهر وحدت و برادری است و دشمنان با توسل به حربه‌های گوناگون درصدد آسیب وارد کردن به این یکپارچگی و وحدت هستند.
زارعی کوشا تحلیل درست شرایط و تبیین مسائل برای آحاد مردم را از وظایف خطیر روحانیون و ماموستایان در استان نام برد و گفت:جهاد تبیین مد نظر رهبر معظم انقلاب به معنی سرپوش گذاشتن بر نارسایی‌ها و ناکارامدی‌ها نیست ، بلکه به معنی تفکیک قائل شدن میان اصل انقلاب و مسائلی است که ممکن است به سبب صعف‌های مدیریتی عارض شده باشد.
استاندار کردستان اضافه کرد: اگر ما وظایف خود را در تبیین مسائل به درستی انجام ندهیم وسکوت پیشه کنیم دشمنان اهداف و نیات خود را القا خواهند کرد.
وی در ادامه با بیان اينکه توسعه و رفاه در بستر امنیت شکل می‌گیرد و بدون وجود امنیت پایدار پیشرفتی برای استان قابل تصور نیست، گفت: امروز موتور محرکه توسعه کردستان به حرکت درآمده و نباید بگذاریم حواشی ایجاد شده توسط دشمنان ما را از هدف خود بازدارد و یا در این مسیر خللی ایجاد کند.
زارعی کوشا اظهار کرد: کردستان با شرایطی که بر ایش پیش آمده در جهت تبدیل شدن به یک استان مولد و صنعتی حرکت می‌کند و در این مدت نیز بیشترین تمرکز ما بر جدب سرمایه‌گذاران بوده است که موفقیت‌های قابل توجهی نیز حاصل شده است.
استاندار کردستان یکی از راه‌های رونق اقتصادی و بهبود معیشت مردم را به وجود اشتغال پایدار وابسته دانست و عنوان کرد :در ۸ ماه اول سال ۱۴۰۰ تنها ۴۹۲ شغل در سامانه رصد به ثبت رسیده بود که ما تا پایان همان سال تعهد ۱۶ هزار اشتغال خود را کامل کردیم و در سال‌جاری نیز ملزم به ایجاد ۳۳ هزار و ۵۰۰ شغل شده‌ایم.
وی افزود: با افتخار اعلام می‌کنم که تا پایان شش ماهه اول سال‌جاری ۷۰ درصد اشتغال تعهد شده استان انجام شده که از این لحاظ استان دوم کشور هستیم که این توفیقات ماحصل هم افزایی و وفاق موجود در استان است.
زارعی کوشا همچنین به هزینه شدن ۸۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای رساندن آب از سد آزاد به تصفیه‌خانه سنندج شد و گفت:پروژه بزرگ انتقال آب از سد آزاد به تصفیه‌خانه سنندج هم اکنون ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و لوله‌گذاری آن به صورت کامل به اتمام رسیده است و تنها انجام برخی کارهای جزئی باقیمانده است.
وی اضافه کرد: مشغول برنامه ریزی برای افتتاح و بهره برداری از این پروژه با حضور مقامات کشوری هستیم.
زارعی کوشا در ادامه یادآوری کرد:هر کسی در استان به دنبال ایجاد تفرقه است باید بداند که در مسیر توسعه و اشتغال جوانان این استان سنگ اندازی می‌کند.
استاندار کردستان همچنین به وجود برخی ناآرامی‌ها در سطح استان طی چند روز گذشته نیز اشاره کرد و گفت:موضوعی که باعث نگرانی ما می‌شود از دست رفتن فرصت‌ها برای توسعه استان است و لازم است روحانیون و ماموستایان معزز نسبت به روشنگری برای آحاد جامعه تلاش کنند.

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار