معاون فناوری اطلاعات و برنامه ریزی دادگستری کل استان کردستان:
معاون فناوری اطلاعات و برنامه ریزی دادگستری استان کردستان اظهار داشت: اولین دادگاه الکترونیکی برای اشخاص خارج از کشور با بهره‌گیری از زیرساخت‌های معاونت فناوری اطلاعات دادگستری استان کردستان برگزار گردید.
کد خبر: ۱۰۲۵۸۷۲
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۹ 31 January 2022
به گزارش تابناک کردستان، دکتر علی رشیدی با اعلام این خبر، بیان داشت:  اولین دادگاه الکترونیکی برای اشخاص خارج از کشور در کشور‌های آلمان و تاجیکستان، صبح امروز با اخذ اظهارت متهم توسط قاضی پرونده در شعبه چهاردهم دادگاه تجدیدنظر استان کردستان برگزار شد.
وی افزود: این جلسه رسیدگی با حضور تجدیدنظر خواهان در ایران و تجدیدنظر خواندگان در خارج از کشور و وکلای آن‌ها برگزارگردید و ۲ نفر از تجدیدنظرخواندگان پرونده که در کشور‌های آلمان و تاجیکستان به سر می‌برند از طریق ویدئو کنفرانس در دادگاه شرکت نموده و ادای قسم نمودند.
رشیدی تاکید کرد: در قانون جدید آئین دادرسی کیفری، دادرسی به صورت الکترونیک پیش بینی شده و در این راستا، برگزاری جلسات دادگاه به صورت مجازی و ویدئو کنفرانس با هدف جلوگیری از تجدید اوقات، تأخیر در دادرسی و تسریع در صدور احکام انجام می‌شود.
معاون فناوری اطلاعات و برنامه ریزی دادگستری کل استان کردستان افزود: خوشبختانه با استفاده از ظرفیت‌های موجود و نصب و راه اندازی تجهیزات فنی لازم در دادگستری استان کردستان، امکان برگزاری جلسات رسیدگی محاکم و تحقیقات به صورت ویدئو کنفرانس فراهم شده است.
وی تاکید کرد: با توجه به شرایط موجود و انتشار ویروس کرونا، روند برگزاری دادگاه‌های آنلاین تأثیر زیادی بر افزایش رضایتمندی مردم از قوه قضائیه و افزایش مصالحه در پرونده‌ها را به همراه دارد.
منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار